Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні 15 грудня розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних та реєстраційних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки, № 6199, доопрацьований.

Завданням законопроекту є спрощення процедури вчинення правочинів щодо переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а також уточнення положень законодавчих актів щодо процедури набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про оренду землі», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

У своєму висновку Комітет рекомендує включити законопроект № 6199 до порядку денного шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання та за наслідками розгляду законопроекту в першому читанні, відповідно до пункту 1 частини першої статті 114 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України”, прийняти його за основу.

Учасники засідання розглянули питання про уточнення та перегляд окремих положень проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми, № 5148, друге читання.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про молоко та молочні продукти» та уточнити, що пальмова олія поряд з іншими жирами та білками немолочного походження заборонена для використання у виробництві традиційних молочних продуктів. Також пропонується встановити заборону використання гідрогенізованої пальмової олії та гідрогенізованих рослинних жирів, олії (масло) насіння кунжуту та/або олію (масло) насіння льону, глютен, а також інгредієнти вироблені із застосуванням пестицидів у виробництві дитячого харчування. Змінами до ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» пропонується доповнити терміни визначенням щодо трансжирних кислот, а змінами до ст. 20 пропонується визначити граничний вміст трансжирних кислот у харчових продуктах, що призначені для кінцевого споживача та тих, що призначені для постачання в заклади роздрібної торгівлі, включно електронної торгівлі (не більш ніж 2 г на 100 г загальної кількості усіх жирів, що містяться в харчовому продукті), а також зобов’язати операторів ринку при постачанні харчових продуктів іншим виробникам надавати інформацію про кількість трансжирних кислот у таких продуктах. Змінами до Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» пропонується заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії, сухих молочних продуктів з додаванням гідрогенізованих рослинних жирів у виробництві продуктів дитячого харчування та традиційних харчових продуктів, кондитерських виробів, у тому числі з какао, шоколаду та продуктів з вмістом шоколаду, морозива.

У своєму висновку представники Комітету вирішили підтримати підготовлену до другого читання порівняльну таблицю проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, у тому числі тих, що споживаються дітьми (№ 5148) з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій, та рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений проект у другому читанні та в цілому як Закон в редакції Комітету із подальшим техніко-юридичним доопрацюванням.

Під час засідання було підтримано пропозиції Комітету до проекту Плану законопроектних робіт на 2022 рік та затверджено розклад засідань Комітету з питань аграрної та земельної політики на січень 2022 року.

Водночас, учасники засідання перенесли розгляд підготовленого до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю), № 3012-2.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

11 березня 2022 16:24
23 лютого 2022 17:54
23 лютого 2022 16:30
23 лютого 2022 16:00
22 лютого 2022 16:08
22 лютого 2022 11:37
21 лютого 2022 16:53
21 лютого 2022 16:52
18 лютого 2022 15:03
17 лютого 2022 17:55