Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні розглянув зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради до проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань цивільного захисту» (№5608), підготовленого до другого читання.

Законопроект спрямований на вдосконалення законодавства, що діє у сфері цивільного захисту, підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері цивільного захисту у мирний час та в особливий період. Зокрема, пропонується до складу структури єдиної державної системи цивільного захисту включити субланки територіальних підсистем; удосконалити порядок введення режиму підвищеної готовності та режиму надзвичайної ситуації; уточнити питання евакуації населення, інженерного, радіаційного та хімічного захисту населення і територій тощо.

За наслідками розгляду прийнято рішення підтримати частину зауважень, викладених у висновках Головного юридичного управління щодо зазначеного законопроекту і рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в другому читанні законопроекту в остаточній редакції, прийняти його в другому читанні та в цілому як Закон.

На засіданні було розглянуто ряд законопроектів, до яких Комітет має подати свої пропозиції, а саме:

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації» (№6173);

«Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за правопорушення у сфері пожежної безпеки» (№ 6280);

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» (№6247).

За результатами розгляду зазначених законопроектів Комітет підтримав їх прийняття за основу.

Також члени Комітету розглянули законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності у сфері охорони природи, використання природних ресурсів» (№6175) та альтернативний до нього законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності у сфері охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів)» (№6175-1).

Комітет прийняв рішення рекомендувати Комітету з питань правоохоронної діяльності внести на розгляд Верховної Ради пропозицію про прийняття за основу альтернативного законопроекту (№ 6175-1), яким, зокрема, пропонується посилити відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів та екологічної безпеки, а також уточнити повноваження органів влади щодо застосування санкцій за порушення природоохоронного законодавства.

Окрім того, Комітет розглянув законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження зниженого розміру ставки податку на додану вартість на енергоносії та пов’язані з ними послуги» (№6217) і, зауваживши, що не має зауважень до проекту, прийняв рішення рекомендувати Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики визначитись стосовно рішення по цьому законопроекту.

Народні депутати розглянули лист Європейської Бізнес Асоціації щодо проекту Закону «Про обмеження виробництва та обігу пластикової продукції одноразового використання на території України» (№6077), в якому висловлюється підтримка законопроекту і, водночас, йдеться про необхідність ширшого обговорення його положень, зокрема, з представниками бізнесу.

Комітет прийняв рішення провести круглий стіл із зазначеного питання за участю представників заінтересованих сторін. Дату та час його проведення буде визначено додатково.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

28 січня 2022 11:30
27 січня 2022 17:30
27 січня 2022 16:45
27 січня 2022 16:00
27 січня 2022 14:10
27 січня 2022 10:00
27 січня 2022 09:45
26 січня 2022 18:00
26 січня 2022 16:30
26 січня 2022 14:50