Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні 1 грудня розглянув проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми, №5148 (друге читання).

Законопроект спрямований на вдосконалення законодавства у сфері дитячого харчування з метою підвищення якості продуктів, що споживаються дітьми. Проектом пропонується вдосконалити нормативно-правове регулювання питань, пов’язаних з безпечністю та якістю дитячого харчування; підвищенню якості харчових продуктів; гармонізації українського законодавство у сфері дитячого харчування з вимогами законодавства держав-членів Європейського Союзу; зменшенню захворюваності населення.

За результатами обговорення народні депутати вирішили підтримати підготовлену до другого читання порівняльну таблицю проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, у тому числі тих, що споживаються дітьми (№ 5148) з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій, та рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений проект у другому читанні та в цілому як Закон, в редакції Комітету із подальшим техніко-юридичним доопрацюванням.

Учасники засідання розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну  політику у сфері санітарного законодавства, № 6096.

Проект має на меті завершення оптимізації органів державного контролю, розпочатої у 2014 році. Відповідно до постанови уряду, у 2014 році шляхом перетворення Державної ветеринарної та фітосанітарної служби та приєднання до неї Державної інспекції з питань захисту прав споживачів і Державної санітарно-епідеміологічної служби була створена Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. На Держпродспоживслужбу було покладено низку функцій, водночас, частина законодавчих актів України і до тепер містять вказівку на виконання норм тими органами, які вже ліквідовано, більше того, такі органи дублюють повноваження один одного. У зв’язку з чим існує нагальна потреба в перегляді законів з метою оптимізації функціоналу Держпродспоживслужби. Прийняття проекту Закону, на думку його авторів, дасть змогу завершити оптимізацію органів державного контролю; створити ефективну, дієву систему державного контролю у сфері повноважень Держпродспоживслужби; зменшити навантаження на бізнес та в свою чергу унеможливити поширення карантинних шкідників і хвороб територією України.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства, № 6096, прийняти за основу.

Під час засідання було розглянуто проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо розширення прав постійних користувачів земельних ділянок, №6289. Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, його метою є виведення з тіні використання земель сільськогосподарського призначення державних та комунальних підприємств, установ, організацій. За наслідками розгляду учасники засідання вирішили рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроект № 6289 за основу.

Учасники засідання ухвалили рішення підтримати пропозиції Комітету до проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо децентралізації та розмежування повноважень органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою, №6282, та надіслати їх до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, визначеному головним з опрацювання зазначеного законопроекту.

Також на засіданні були обговорені питання: про пропозиції Комітету до проекту Плану законопроектних робіт на 2022 рік;

про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо харчових продуктів та інших об'єктів санітарних заходів, № 6248.

Розгляд зазначених питань буде продовжено на наступних засіданнях Комітету.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

02 червня 2023 17:50
02 червня 2023 16:51
02 червня 2023 16:38
02 червня 2023 14:35
02 червня 2023 13:56
02 червня 2023 12:25
02 червня 2023 10:56
02 червня 2023 10:42
02 червня 2023 10:28
02 червня 2023 09:45