Члени Комітету на засіданні 17 листопада розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України "Про електронні комунікації" щодо захисту інтересів держави та користувачів електронних комунікаційних послуг, реєстр. №6183.

Один з авторів, народний депутат Олександр Федієнко, доповідаючи законопроект, зазначив, що ним пропонується створити автоматизовану інформаційну систему обліку міжнародних ідентифікаторів та реєстр ідентифікаторів, в яких міжнародні ідентифікатори отримують один з трьох можливих статусів: перший - дозволений; другий - тимчасово дозволений; третій - заборонений до застосування в електронній комунікаційній мережі мобільного зв'язку.

Зазначений поділ відповідає так званому "білому", "сірому" та "чорному" спискам, передбачений в прийнятих документах Міжнародного союзу електрозв'язку. Мова йде про документи МСЕ Q.5050 "Концептуальні вимоги для рішення щодо боротьби з контрафактними пристроями в інформаційно-комунікаційних, телекомунікаційних мережах".

Доповідач, обгрунтовуючи необхідність прийняття законопроекту, відзначив, що сьогодні гостро постала проблема з незаконним ринковим обігом кінцевого обладнання мобільного зв'язку, контрафактом, викраденням, корупцією, зміною міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання - ІМЕІ, заниженням вартості та ухиленням від сплати податків та митних зборів.

Контрафактна та контрабандна продукція, за його словами, спотворюють конкуренцію, призводять до масштабних втрат державного бюджету, підживлюють корупцію, сприяють криміналізації обігу такої продукції всередині країни та формують підґрунтя для збільшення податкового навантаження на доброчесний бізнес.

Народний депутат також зазначив, що цей законопроект повністю відповідає світовій практиці, він базується на рішеннях та рекомендаціях Міжнародного союзу електрозв'язку. В ньому враховуються права громадян на ввезення товару без митного оформлення, якщо він куплений за кордоном. Також немає жодних проблем у іноземців, які тимчасово перебувають на території України.

З метою пом'якшення негативного впливу на кінцевого споживача згідно законопроекту всі телефони залишаються працювати в мережі оператора до 31 грудня 2024-го року.

Прийняття цього проекту дозволить гармонізувати законодавство України із законодавством Європейського Союзу та приведе його у відповідність з вимогами Міжнародного союзу електрозв'язку.

Під час обговорення учасники засідання висловили свої зауваження до законопроекту стосовно того, що «цей законопроект - це захист інтересів не держави і користувачів, а окремих державних органів та окремих імпортерів і продавців обладнання» та що він «несе багато ризиків для ведення бізнесу і для користування кінцевим обладнанням користувачів», пропонували направити законопроект на доопрацювання.

За результатами голосування Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній раді прийняти законопроект №6183 за основу.

Комітет відзначив, що прийняття законопроекту дозволить не тільки убезпечити споживачів від викрадення терміналів, але й припинити незаконний ринковий обіг кінцевого (термінального) обладнання, що за оцінкою авторів законопроекту дозволить отримувати додаткові надходження до Державного бюджету України в розмірі орієнтовно понад 2 млрд. грн. щорічно.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

11 березня 2022 16:24
23 лютого 2022 17:54
23 лютого 2022 16:30
23 лютого 2022 16:00
22 лютого 2022 16:08
22 лютого 2022 11:37
21 лютого 2022 16:53
21 лютого 2022 16:52
18 лютого 2022 15:03
17 лютого 2022 17:55