У Комітеті з питань бюджету відбулася установча зустріч представників бюджетного комітету на чолі з його головою Юрієм Арістовим із представниками Єврокомісії та Програми SIGMA.

Від представництва ЄС участь у зустрічі взяли керівник Сектору управління державними фінансами, бюджетної політики та статистики представництва ЄС в Україні Дженні Лундмарк; менеджер сектору Єкатерина Яковлева; старший експерт з управління державними фінансами, Програма SIGMA, Фердинанд Пот.

Під час зустрічі обговорено можливість вивчення міжнародного досвіду щодо створення парламентського Бюджетного офісу (ПБО) в Україні. Йшлося, зокрема, про потреби Комітету з питань бюджету стосовно обсягу  аналітичної інформації, яку може надавати ПБО; необхідні обсяги та перспектива отримання технічної допомоги ЄС в рамках програми SIGMA; напрацювання дорожньої мапи співробітництва у рамках програми SIGMA щодо створення ПБО при Верховній Раді України.

Голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов зазначив: “Вивчаючи практику роботи держорганів ЄС, ми дійшли висновку, що оптимальним джерелом аналітики для  парламентаріїв у майбутньому має стати власний аналітичний центр - Бюджетний офіс. На даному етапі нам важливо отримати інформацію щодо досвіду розбудови парламентських Бюджетних офісів у країнах Європи та світу, визначитись із оптимальною для українських реалій моделлю та тим, які саме звіти та зрізи даних ми можемо отримати на виході”.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про проведення семінару для представників Верховної Ради України щодо обміну досвідом зі створення ПБО у Канаді, Австрії та Ірландії та стосовно основних звітів та даних, які надають Бюджетні офіси цих країн парламентаріям.

***Програма SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management – Програма підтримки вдосконалення врядування та менеджменту) – один з найпрестижніших аналітичних центрів Європейського Союзу, створений за ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку та Європейського Союзу. Метою започаткування даної програми стала потреба у наданні допомоги країнам Центральної та Східної Європи з модернізації їх систем державного управління. Вказана програма відіграє ключову роль у підготовці країн-кандидатів до вступу у Європейський Союз.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

25 жовтня 2021 15:59
25 жовтня 2021 12:43
25 жовтня 2021 10:50
25 жовтня 2021 10:21
22 жовтня 2021 14:30
22 жовтня 2021 14:14
22 жовтня 2021 11:21
22 жовтня 2021 09:57
21 жовтня 2021 18:00
21 жовтня 2021 17:43