Відповідне рішення ухвалено на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 22 вересня.

Комітет розглянув на своєму засіданні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування функцій органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань захисту прав дітей у зв'язку з утворенням Національної соціальної сервісної служби та її територіальних органів (№ 5586), поданий Кабінетом Міністрів України.

Під час засідання голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка поінформувала, що обговорення цього законопроекту триває уже декілька місяців. «Ми знаємо, що сьогодні систему охорони дитинства і захисту прав дітей насамперед здійснюють органи місцевого самоврядування, державні адміністрації. Ми звернулися від Комітету до них, щоб почути їхню думку щодо цього законопроекту: 11 обласних адміністрацій та КМДА повідомили про відсутність зауважень до цього проекту, а 14 обласних адміністрацій зазначили, що прийняття законопроекту є недоцільним і висловили щодо нього низку зауважень», — сказала голова профільного підкомітету.

Основне зауваження стосується того, що неможливо поєднувати в одному державному органі повноваження соціального захисту громадян і захисту прав дітей. За підсумками засідання підкомітету було вирішено, що є необхідність створити державну службу у справах сім’ї та дітей. На цьому акцентував і заступник голови Комітету Павло Сушко.

За словами Павла Сушка, висновки роботи ТСК, яку він очолює, вказують, що в державі повністю зруйнована система захисту прав дітей. Народний депутат Юрій Павленко зазначив, що аналітика Міністерства соціальної політики щодо стану усиновлення, подана на запит Комітету, не відповідає реальній ситуації. У зв’язку з чим Комітет підтримав пропозицію Юрія Павленка звернутися до Прем’єр-міністра України з проханням надати роз’яснення щодо повноважень Національної сервісної служби України в питаннях усиновлення дітей.

За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення відправити законопроект № 5586 авторам на доопрацювання.

Також на доопрацювання суб’єктам законодавчої ініціативи учасники засідання ухвалили відправити проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для реалізації проектів у сфері розвитку об’єктів культурного призначення та управління пам'ятками культурної спадщини в рамках державно-приватного партнерства (№ 5808) та проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту української мови як державної (№ 5670).

Розгляд проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання україномовних аудіокниг (№ 5876) відбувся за процедурою ad hoc. Комітет рекомендує Верховній Раді ухвалити його за основу і в цілому.

Крім того, за основу і в цілому учасники засідання підтримали проект Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо виробництва (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування (№ 5854) та проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підтримки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку (№ 5635). Останній передбачає, що фінансування відповідних програм із оздоровлення і відпочинку дітей буде здійснюватися не тільки шляхом державного фінансування, а й коштом місцевих бюджетів.

Серед інших питань заслухали Звіт про стан і проблеми оздоровчої кампанії 2021 року.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

25 жовтня 2021 15:59
25 жовтня 2021 12:43
25 жовтня 2021 10:50
25 жовтня 2021 10:21
22 жовтня 2021 14:30
22 жовтня 2021 14:14
22 жовтня 2021 11:21
22 жовтня 2021 09:57
21 жовтня 2021 18:00
21 жовтня 2021 17:43