Фестиваль відбувся у м. Коростені Житомирської області на території парку «Древлянський», у День українського кіно.

У заходах в межах програми фестивалю взяли участь: голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрій Павленко, голова Держкіно України Марина Кудерчук, Коростенський міський голова Володимир Москаленко та заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський, голова Коростенської РДА Юрій Тарасюк та директор-розпорядник Національного заслуженого хору ім. Г. Верьовки Ігор Курилів.

Тисячі глядачів мали змогу просто неба насолодитися сучасним українським кіно. Загалом, на фестивалі було представлено 30 стрічок конкурсної програми та 5 повнометражних фільмів позаконкурсної програми.

Показ тривав 18 годин поспіль на 3 майданчиках.

На фестивалі відбулася національна прем’єра фільму «Хор Верьовки Now», зйомки якого проходили, зокрема у будинку Верховної Ради України. Документальний фільм не лише розповідає історію Національного заслуженого академічного народного хору, а й максимально передає атмосферу української етніки.

Крім того, на фестивалі відбувся показ історичного фільму Юрія Іллєнка «Легенда про Княгиню Ольгу», знятого у 1983 році. Це був один із перших масштабних показів цієї кінокартини з українським дубляжем. Презентував показ Пилип Іллєнко.

Голова Комітету Микита Потураєв взяв участь у нагородженні переможців фестивалю. Гран-прі за кращий короткометражний фільм отримала робота режисера Миколи Засєєва «Фаза». Гран-прі за кращий аматорський фільм отримала стрічка «Пакет» режисера Максима Мельника. Гран-прі за кращий дитячий фільм нагородили картину «Історія України за 5 хвилин» режисера Олександра Даниленка.

Також голова Комітету провів робочу зустріч із представниками кінокомісій різних регіонів України. За участі Микити Потураєва, Юрія Павленка та голови Спілки молодих кінокритиків України Анастасії Амелічевої було проведено круглий стіл на тему: «Активізація ролі молоді в процесах творення і розвитку української кіноіндустрії», до якого долучилися молоді кінокритики з різних регіонів України та молодь міста Коростеня.

Члени профільного Комітету провели робочу нараду з головою Державного агентства України з питань кіно Мариною Кудерчук, продюсерами, режисерами, акторами, які брали участь у фестивалі, та обговорили законодавчі ініціативи в сфері кіноіндустрії, що перебувають на розгляді у Верховній Раді України.

«Останніми роками українське кіно почало швидко розвиватися. Знімаються нові стрічки, збільшується державне фінансування і підтримка, набуває розвитку фестивальний рух. Коростенський фестиваль вуличного кіно є яскравим прикладом формування нової культури, нової якості українського фестивального руху», - зазначив за результатами проведення фестивалю Микита Потураєв і додав: «Переконаний, що за такими заходами майбутнє. Розвивається кіноіндустрія, ми бачимо, як з’являються молоді талановиті режисери, продюсери та кінокритики. Верховна Рада й наш профільний комітет є надійним партнером усіх, хто зацікавлений і працює сьогодні в цій сфері».

Фестиваль організовано Держагентством України з питань кіно та ГО «Житомирська кінокомісія», Коростенською міськрадою за підтримки Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Житомирської ОДА.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

17 вересня 2021 20:04
17 вересня 2021 16:45
17 вересня 2021 15:41
17 вересня 2021 14:00
17 вересня 2021 11:23
17 вересня 2021 10:29
16 вересня 2021 10:37
16 вересня 2021 10:30
15 вересня 2021 17:45
15 вересня 2021 15:53