Комітет з питань аграрної та земельної політики 13 та 14 вересня проводить в Одеській та Миколаївській областях виїзні комітетські слухання на тему: «Актуальні питання законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем: практика та перспективи розвитку».

Сьогодні, 13 вересня, виїзні слухання Комітету з питань аграрної та земельної політики відбулися в Одеській області.

У заході беруть участь Голова Комітету Микола Сольський, заступники Голови Комітету Сергій Рудик та Степан Чернявський, голови підкомітетів Комітету з питань аграрної та земельної політики, а саме: голова підкомітету з питань земельних відносин Артем Нагаєвський, голова підкомітету з питань інновацій та інфраструктури в сфері агропромислового комплексу Олександр Гайду, голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Артем Чорноморов, народний депутат України – член Комітету Володимир Тимофійчук, керівник секретаріату Комітету Олександр Старинець, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, В.о. голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Кузьменков, голова Одеської обласної ради Григорій Діденко, депутати Одеської обласної ради Олександр Денисенко та Олександр Маланюк.

У рамках проведення виїзних комітетських слухань, народні депутати України – члени Комітету з питань аграрної та земельної політики ознайомились з двома (з дванадцяти) пілотними проектами Одеської області щодо реконструкції і модернізації меліоративних систем, а саме: Білгород-Дністровська ГКНС 1 (головна насосна станція) та скидний канал 6-ї насосної станції.

Учасники слухань також ознайомилися з роботою СФГ «КОЛОС», напрямок діяльності якого, - вирощування зернових та бобових культур і насіння олійних культур. Голова фермерського господарства Борис Юрескул під час спілкування з народними депутатами зазначив, що модернізація меліоративних систем та реалізація стратегії відновлення зрошувального землеробства в регіоні дуже важливі для агровиробництва та розвитку фермерства.

Крім того, учасники заходу обговорили проект Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», № 5202-д, прийнятий 8 вересня 2021 року в першому читанні за основу. Проект має на меті: 1) збільшення площі землі, на якій застосовується гідротехнічна меліорація; 2) підвищення ефективності сільського господарства; 3) зменшення собівартості поливу земельних ділянок; 4) мінімізацію ризиків припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону; 5) зменшення витрат держави на адміністрування системи меліорації; 6) недопущення деградації ґрунтів. Законопроект спрямований на створення правової бази для створення та діяльності ОВК; передачу ОВК функцій управління частиною об’єктів меліоративної інфраструктури (інфраструктурою нижчого рівня); створення правових механізмів для внесення інвестицій в існуючу меліоративну інфраструктуру та будівництва нової меліоративної інфраструктури (як в рамках ОВК, та і не в рамках ОВК).

Завтра, 14 вересня, зустрічі в рамках виїзних комітетських слухань на тему: «Актуальні питання законодавчого врегулювання функціонування меліоративних систем: практика та перспективи розвитку» будуть проведені в Миколаївській області.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

17 вересня 2021 20:04
17 вересня 2021 16:45
17 вересня 2021 15:41
17 вересня 2021 14:00
17 вересня 2021 11:23
17 вересня 2021 10:29
16 вересня 2021 10:37
16 вересня 2021 10:30
15 вересня 2021 17:45
15 вересня 2021 15:53