У Комітеті з питань аграрної та земельної політики відбувся круглий стіл на тему: «Зміни у правовому регулюванні планування використання земель: готовність до реалізації та можливі проблеми у застосуванні».

Комітет ініціював обговорення змісту підзаконних актів до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», який набуде чинності 24 липня поточного року.

Закон запроваджує принципово новий принцип планування використання земель. З набранням ним чинності планування усієї території громади буде здійснюватися комплексно і буде стосуватися як території населених пунктів, так і території за їхніми межами та здійснюватися за рішеннями сільської, селищної, міської ради.

Для практичної дії Закону, необхідно затвердження якісної підзаконної бази. З усіх підзаконних актів, які передбачено Законом, поки затверджено постанову Кабінету Міністрів від 2 червня 2021 року № 654, якою визначений перелік обмежень у використанні земель, що встановлюються містобудівною документацією.

Інші підзаконні акти ще чекають свого затвердження. Це – класифікатор функціональних зон, новий класифікатор видів цільового призначення земельних ділянок, а також порядок розроблення містобудівної документації.

На заході було презентовано основні положення Порядку розроблення та оновлення містобудівної документації на місцевому рівні, основні положення Класифікатора видів цільового призначення земельних ділянок, видів функціонального призначення територій та співвідношення між ними, а також правил його застосування з визначенням категорій земель та видів цільового призначення земельних ділянок, які можуть встановлюватися в межах відповідної функціональної зони. Також було представлено пілотний проект щодо розроблення комплексних планів просторового розвитку територій Пісочинської та Роганської територіальних громад Харківської області і проблем, які виникають в процесі його проведення (програма USAID).

Під час круглого столу учасники обговорили питання внесення до Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру даних про обмеження у використанні земель. Це відбувається завдяки комплексному плану просторового розвитку території територіальної громади. Чинне законодавства встановлює значну кількість зазначених обмежень. Це стосується особливого режиму використання земель в межах прибережних захисних смуг, охоронних, санітарних зон тощо. Проте відомості про усі ці обмеження присутні в Державному земельному кадастрі в дуже обмеженій кількості. У результаті негативні наслідки спостерігаються для усіх – і тих, хто проводить господарську діяльність на території дії обмежень, і державні органи, які контролюють дотримання цих обмежень.

Тому Закон передбачає, що комплексний план просторового розвитку території територіальної громади обов’язково має містити відомості про усі ці обмеження із внесенням їх до кадастрів.

 

 
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

11 березня 2022 16:24
23 лютого 2022 17:54
23 лютого 2022 16:30
23 лютого 2022 16:00
22 лютого 2022 16:08
22 лютого 2022 11:37
21 лютого 2022 16:53
21 лютого 2022 16:52
18 лютого 2022 15:03
17 лютого 2022 17:55