16 червня відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування у форматі відеоконференції.

Члени Комітету розглянули законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки» (№ 5159).

Проектом пропонується: ведення Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки; надається можливість оскарження в судовому порядку рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади або органів місцевого самоврядування у процесі здійснення стратегічної екологічної оцінки; визначаються засади відповідальності за порушення законодавства про стратегічну екологічну оцінку тощо.

Комітет рекомендує Верховній Раді включити законопроект до порядку денного і за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Також члени Комітету підтримали прийняття у першому читанні за основу проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проведення робіт на землях водного фонду» (№ 5442).

Законопроектом пропонується визначити порядок проведення руслоочисних робіт в руслах малих та гірських річок та видобування мінеральної сировини, що утворюється під час таких робіт; визначити умови продажу мінеральної сировини, отриманої під час руслоочисних робіт тощо.

За результатами розгляду проекту Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища» (№5517), Комітет прийняв рішення запропонувати Комітету з питань правоохоронної діяльності, визначеному головним з підготовки законопроекту, рекомендувати Верховній Раді направити його на доопрацювання.

На думку членів Комітету, запропоноване доповнення статті 82 КУпАП положенням про тимчасове затримання транспортного засобу, якщо це пов’язано із порушенням вимог перевезення відходів, не врегульовує повною мірою це питання, зокрема, не визначає порядок такого затримання.

Народні депутати розглянули законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо енергетичної утилізації відходів» (№ 5611), яким пропонується запровадити в Україні виробництво як альтернативного виду палива так званого відновлюваного палива з відходів (SRF, RDF) і забезпечити державну підтримку такого виробництва.

Комітет прийняв рішення запропонувати Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, визначеному головним з його розгляду, прийняти рішення щодо цього законопроекту після прийняття рішення Верховною Радою щодо законопроектів «Про управління відходами» (№ 2207-1-д) та «Про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності» (№ 4167).

Також Комітет розглянув законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№ 5600) та альтернативні до нього «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№ 5600-1) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (№ 5600-2).

Законопроектами пропонується внести зміни до Податкового кодексу щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з акцизного податку, екологічного податку та рентної плати.

Комітет вирішив запропонувати Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, визначеному головним з розгляду законопроектів, самостійно визначитися щодо підтримки прийняття за основу одного з пропонованих законопроектів за умови врахування зауважень Комітету, серед яких необхідність оцінки негативного впливу скасування пільги з акцизного податку для платників, які здійснюють постачання електричної енергії (когенераційної та/або з відновлювальних джерел) на розвиток генерації та постачання більш екологічно чистої енергії.

Члени Комітету також затвердили текст законопроекту про запобігання, зменшення та контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності, підготовлений на виконання Постанови Верховної Ради від 21.05.2021 № 1480-IX, який буде поданий на реєстрацію у Парламенті.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

03 серпня 2021 10:45
02 серпня 2021 12:18
30 липня 2021 12:11
29 липня 2021 11:22
28 липня 2021 14:30
28 липня 2021 11:42
27 липня 2021 14:45
27 липня 2021 10:30
26 липня 2021 17:40
26 липня 2021 11:07