Засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбулося 16 червня у режимі відеоконференції.
Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення соціального захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та деяких інших осіб» (№5609).
Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної
допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, представляючи законопроект
як один із авторів, зазначив, що чинним законодавством про охорону здоров’я
регламентовано лише питання проведення військово-лікарської експертизи
військовослужбовців військових формувань. Однак, наразі співробітники ДСНС не є
військовими, а проходять державну службу особливого характеру.
«Військово-лікарська експертиза не поширюється на службу цивільного захисту, але водночас існує потреба у проведенні відповідної лікарської експертизи придатності рятувальників до майбутньої або подальшої служби, встановлення професійної природи захворювань і травм у колишніх службовців, призначення їм санаторно-курортного лікування чи медико-психологічної реабілітації» — повідомив голова Комітету.
Законопроектом пропонується доповнити Основи законодавства України про охорону здоров’я відповідними положеннями та визначити, що така експертиза буде здійснюватися лікарсько-експертними комісіями в системі ДСНС.
Комітет підтримав законопроект і пропонує Комітету з
питань національної безпеки, оборони та розвідки, визначеному головним з
підготовки цього законопроекту, рекомендувати Верховній Раді прийняти його за
основу.
Учасники засідання обговорили поточний стан впровадження
електронного рецепта в Україні.
Про кроки, зроблені для впровадження електронних рецептів, народних депутатів поінформували представники Міністерства охорони здоров’я, Державного експертного центру МОЗ і Національної служби здоров’я.
Під час обговорення голова Комітету підкреслив, що
значна кількість прийнятих останнім часом законопроектів у сфері охорони
здоров’я не можуть працювати через відсутність системи електронних рецептів.
Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексій Соловйов наголосив на необхідності введення електронного рецепта на антибіотики, гормональні препарати та імуномодулятори вже цього року. «Неконтрольоване споживання цих груп препаратів є дуже небезпечним і це є питанням національної безпеки», - підкреслив він.
Комітет взяв до відома надану інформацію і доручив відповідальним органам протягом двох тижнів надати чіткий план запровадження електронного рецепта в Україні.