Комітет з питань економічного розвитку розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо посилення контролю та відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель, забезпечення належного захисту прав учасників публічних закупівель» (№4394, доопрацьований).

Законопроектом пропонується внести зміни до законів «Про публічні закупівлі», «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», «Про захист персональних даних» щодо визначення терміну «очікувана вартість предмета закупівлі»; переглянути деякі положення щодо проведення моніторингу процедур публічних закупівель, зокрема, передбачити проведення моніторингу щодо тих порушень, обставин, підстав, які були предметом розгляду органом оскарження, судового розгляду (у разі повторного порушення); уточнити повноваження органу державного фінансового контролю у частині отримання ним інформації, у тому числі, шляхом доступу до персональних даних, а також щодо прийняття рішень, за порушення яких передбачається адміністративна відповідальність.

Члени Комітету ухвалили рішення внести законопроект на розгляд Верховної Ради та рекомендувати за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо дозвільної системи у сфері господарської діяльності та спрощення доступу на ринки» (№ 4219), спрямований на звуження сфери втручання держави у господарські відносини.

Проектом пропонується викласти в новій редакції Закон «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», зокрема, передбачивши: впровадження електронного реєстру документів дозвільного характеру та декларацій, внесення відповідного запису в який і стане фактом видачі дозволу; вдосконалення механізмів подачі і одержання документів у електронній формі; врегулювання набуття права на провадження певних дій або видів господарської діяльності за принципом мовчазної згоди; поширення застосування самостійного декларування підприємцями наміру щодо провадження певного виду господарської діяльності та відповідності встановленим законодавством вимогам тощо.

Крім того, пропонується внести ряд змін і до інших законодавчих актів, які регулюють суспільні відносини, пов’язані з одержанням ліцензій та інших документів дозвільного характеру.

Комітет ухвалив рішення внести проект Закону на розгляд Верховної Ради та рекомендувати за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Також Комітет рекомендує включити до порядку денного сесії Верховної Ради та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо вдосконалення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності» (№4620).

Законопроектом пропонується врегулювати деякі питання зовнішньоекономічної діяльності, зокрема в частині захисту основних національних економічних інтересів України під час поширення політики протекціонізму у світі та наявності надзвичайних ситуацій в міжнародних відносинах.

Проект передбачає: розмежування понять заходів у відповідь на дискримінаційні дії іноземної держави або іншого суб’єкта міжнародного права та заходів у відповідь на міжнародно-протиправні діяння та/або недружні дії іноземної держави або іншого суб’єкта міжнародного права стосовно України; удосконалення механізмів захисту прав та інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України під час проведення іноземними державами або іншими суб’єктами міжнародного права антидемпінгових, антисубсидиційних або захисних розслідувань щодо імпорту товарів українського походження, прав та інтересів України в рамках СОТ та міжнародних договорів України в торговельно-економічній сфері тощо.

«Даним законопроектом створюється інструментарій для Кабінету Міністрів і для Міністерства економіки, який дозволить збалансовано реагувати на ті чи інші дії іноземної держави або іншого суб’єкта міжнародного права», - зауважив голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

Також на засіданні Комітет ухвалив рішення запропонувати Верховній Раді провести 14 липня 2021 року парламентські слухання на тему: «Про засади державної політики сталого розвитку України».

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

16 червня 2021 19:50
16 червня 2021 18:20
16 червня 2021 18:00
16 червня 2021 18:00
16 червня 2021 17:19
16 червня 2021 17:15
16 червня 2021 17:00
16 червня 2021 16:38
16 червня 2021 10:51
15 червня 2021 16:30