Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів засідання у режимі відеоконференції.

У ході засідання члени Комітету розглянули проект Постанови про невідкладні заходи для припинення практики політично вмотивованих переслідувань громадян України, № 5100, внесений народними депутатами П. Порошенком, І. Геращенко, А. Герасимовим та іншими народними депутатами. Метою проекту Постанови є правова оцінка практики поширення політично вмотивованих переслідувань громадян України та надання рекомендацій органам державної влади щодо вжиття заходів для її припинення та недопущення її подальшого поширення в державі. За результатами обговорення члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати не включати проект Постанови до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України.

Народні депутати розглянули проект Закону про запобігання та протидію антисемітизму в Україні, № 5109, внесений народним депутатом М. Бужанським та іншими народними депутатами. Законопроектом дається визначення антисемітизму, вказуються його основні прояви, встановлюється заборона антисемітизму, його проявів. Також проектом встановлюються види відповідальності за порушення законодавства про антисемітизм. Учасники засідання вирішили рекомендувати включити зазначений законопроект до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України.

За наслідками розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою" щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з окремих територій Польської Республіки, № 5188, внесений народним депутатом України С. Фединою та іншими народними депутатами, було ухвалено рішення рекомендувати не включати проект до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України.

У висновках, наданих головним комітетам, рекомендовано: проект Закону про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування військовим збором осіб, які проживають на лінії зіткнення), № 2118, за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу; проект Закону про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг, № 5199, за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Також на засіданні члени Комітету розглянули питання про щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні та ухвалили рішення:

рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради України заслуховування щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Л. Денісової «Про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2020 рік»;

внести на розгляд Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини в Україні за 2020 рік» та рекомендувати Верховній Раді України прийняти її в цілому.

У засіданні взяли участь: народні депутати Д. Лубінець, М. Ткаченко, Р. Горбенко, Н. Яковлєва, Р. Умєров, Ю. Бойко, М. Джемілєв, К. Касай, О. Копиленко, О. Кузнєцов, С. Мандзій, В. Медведчук, В. Новинський, В. Рабінович, Т. Тарасенко, А. Чийгоз, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Л. Денісова, представники органів державної влади, громадськості та правозахисники.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

13 квітня 2024 11:41
13 квітня 2024 09:00
12 квітня 2024 17:26
12 квітня 2024 16:32
12 квітня 2024 15:50
12 квітня 2024 15:49
12 квітня 2024 15:02
12 квітня 2024 13:45
12 квітня 2024 11:37
12 квітня 2024 11:18