У Комітеті з питань цифрової трансформації на засіданні, що відбулося 31 березня, обговорено практику застосування та виконання норм Закону про основні засади забезпечення кібербезпеки України №2163-VIII.

Заступник голови Комітету Олександр Федієнко зазначив, що за останні роки було докладено значних зусиль для становлення та розвитку національної системи кібербезпеки. «Важливим етапом її інституалізації стало ухвалення Закону «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України. Проте багато питань потребує доопрацювання та вдосконалення», - додав він.

Участь у обговоренні взяли представники державних органів, зокрема, Ради національної безпеки і оборони, Держспецзв’язку, Міністерства оборони, Збройних сил України, Національної поліції, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та інших.

Комітет взяв до відома інформацію органів влади.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Кабінету Міністрів та відповідним органам влади прискорити розробку законопроектів щодо визначення критичної інфраструктури держави; врегулювати питання правових механізмів реалізації незалежного аудиту діяльності основних суб’єктів національної системи кібербезпеки; розвитку наукового потенціалу та поширення кіберграмотності тощо.

Це дозволить ефективно протидіяти наявним кіберзагрозам, перевірити наявність комплексної системи захисту інформації в установах, провести перевірку та вжити невідкладних заходів щодо припинення можливого витоку інформації та створення повноцінної комплексної системи захисту інформації.

Також члени Комітету обговорили проект Закону про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку України №4066. Одним із завдань законопроекту є створення передумов сталості  державного регулюючого впливу на діяльність суб’єктів природних монополій у сфері електронних комунікацій та поштового зв’язку через рішення Регулятора комунікаційних послуг.

Заступник голови Комітету Олександр Федієнко повідомив, що до Комітету надійшла значна кількість пропозицій, тому прийняли рішення рекомендувати направити цей законопроект в Комітет для підготовки на повторне перше читання та доопрацювати такі питання як призначення членів регулятора, його функції та повноваження, фінансування, оплата праці та приведення положень законопроекту у відповідність із нормами Закону «Про запобігання корупції».

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді направити зазначений законопроект на повторне перше читання.

Також народні депутати розглянули проект Закону щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій №4623, який дозволить підвищити рівень впровадження (комерціалізації) результатів наукових досліджень.

За результатами обговорення Комітет рекомендує прийняти за основу законопроект №4623 із врахуванням висловлених пропозицій і зауважень Комітету при його підготовці до другого читання.

 Комітет рекомендує прийняти за основу законопроект №0093 про вихід з Угоди щодо співробітництва у розвитку та використанні систем стільникового рухомого зв’язку.

Також народні депутати затвердили Рекомендації слухань у Комітеті на тему: «Електронна демократія в Україні – дорожня мапа для цілі – Україна в ТОП-20 країн за розвитком електронної демократії».

 
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

18 квітня 2024 18:54
18 квітня 2024 18:32
18 квітня 2024 18:25
18 квітня 2024 18:15
18 квітня 2024 17:17
18 квітня 2024 17:09
18 квітня 2024 16:37
18 квітня 2024 15:55
18 квітня 2024 14:25
18 квітня 2024 12:59