18 листопада відбулося засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом.  

Участь у засіданні взяли Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та заступники міністрів з питань європейської інтеграції.

Під час спільного засідання обговорили стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, основні досягнення за 2019-2020 роки, економічну та секторальну співпрацю в рамках Угоди, а також актуальні проблеми й пріоритети в спільній роботі парламенту та уряду.

Віцепрем’єр Ольга Стефанішина зазначила, що у 2020-му році Україна виконала Угоду про асоціацію з ЄС майже на 30%. За її словами, значна частина системних зобов’язань щодо наближення законодавства України до вимог ЄС вже виконана, зокрема, з питань митного регулювання. Віцепрем’єр висловила сподівання щодо ухвалення Верховною Радою низки важливих рамкових законопроєктів, які допоможуть Україні суттєво просунутися вперед у процесі євроінтеграції. Це, зокрема, законопроєкти про внутрішній водний транспорт, про управління відходами, про контроль промислового забруднення, про благополуччя тварин.

Також Ольга Стефанішина повідомила, що Україна отримала підтвердження від ЄС можливості перегляду ефективності Угоди про асоціацію. Протягом першого півріччя 2021 року сторони мають провести індивідуальний аналіз стану виконання Угоди, після чого буде представлено інструменти її перегляду. Такий механізм, за її словами, досі не застосовувався Європейським Союзом до третіх країн.

Голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості налагодження ефективного механізму консультацій із Європейською Комісією щодо законодавчих ініціатив у сфері енергетики. За умовами Додатку XXVII до Угоди, Україна зобов’язана надсилати всі законопроєкти у сфері енергетики до Європейської Комісії. Остання надає висновок щодо їхньої сумісності з правом ЄС. За словами голови Комітету, досі не створено і не відпрацьовано такий механізм взаємодії між Офісом віцепрем’єра, профільним міністерством та Європейською Комісією.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також висловила стурбованість ситуацією з наданням Україні дозволів на вантажні перевезення з боку наших західних країн-сусідів, закликала Міністерство інфраструктури підготувати пропозиції щодо діалогу з ЄС задля врегулювання цього питання та висловила готовність розглянути це питання через механізм Парламентського Комітету Асоціації. За її словами, це дало б змогу долучити до діалогу Європейський Парламент.

Голова Комітету також виступила з ініціативою вже на наступному засіданні розглянути ті законопроєкти, які учасники назвали першочерговими для ухвалення Верховною Радою. Комітет розгляне їх на відповідність праву ЄС і надасть свої висновки вже на найближчому засіданні.

Одне з наступних засідань Комітету також буде присвячене стану виконання Угоди у сфері санітарних і фіто-санітарних заходів.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

11 березня 2022 16:24
23 лютого 2022 17:54
23 лютого 2022 16:30
23 лютого 2022 16:00
22 лютого 2022 16:08
22 лютого 2022 11:37
21 лютого 2022 16:53
21 лютого 2022 16:52
18 лютого 2022 15:03
17 лютого 2022 17:55