Новини

17 січня 2020, 19:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проєкт Закону «Про медіа»

докладніше
17 січня 2020, 15:30

В Апараті Верховної Ради України напрацьовується методологія для проведення ґендерного аудиту

докладніше
17 січня 2020, 14:17

Оголошено відбір представників від Верховної Ради України до складу конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

докладніше
17 січня 2020, 14:11

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 січня 2020, 12:55

Прийнято Постанову «Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Національної гвардії України Віталія Марківа в Італійській Республіці»

докладніше
17 січня 2020, 12:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про запобігання корупції""

докладніше
17 січня 2020, 12:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

докладніше
17 січня 2020, 11:47

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо права фізичної особи на зміну по батькові

докладніше
17 січня 2020, 11:21

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку проектів законодавчих актів, спрямованих на реформування законодавства України про працю

докладніше
17 січня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 17 січня

докладніше
16 січня 2020, 18:45

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав зміни до законодавства щодо правових підстав для утворення агломерації

докладніше
16 січня 2020, 18:29

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
16 січня 2020, 18:27

Прийнято Закон «Про внесення змін до розділу ІХ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів та медичних виробів спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі»

докладніше
16 січня 2020, 18:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
16 жовтня 2019, 17:40

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів правозахисний форум на тему: «Подолання наслідків конфлікту: порядок денний для нового парламенту»

Сьогодні, 16 жовтня, Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з громадськими та правозахисними організаціями, які опікуються питаннями захисту постраждалих від конфлікту, провів правозахисний форум на тему: «Подолання наслідків конфлікту: порядок денний для нового парламенту».

Відкриваючи захід, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначив: «Цей форум один з найперших майданчиків, на яких будуть дискутуватись такі важливі питання, як повернення, деокупація, реінтеграція Донбасу. Дуже багато речей, які сьогодні використовуються для поділу, а треба навпаки шукати ті позиції, які будуть об’єднувати Україну як територіально, так і в першу чергу в людському та громадському плані».

Звертаючись до учасників заходу, Голова Комітету Дмитро Лубінець у своєму виступі зауважив: «Ми не дарма обрали тематику подолання наслідків конфлікту для першого великого заходу Комітету. Можливо, дехто впевнений, що для того, щоб говорити про наслідки і їхнє усунення, необхідно почекати, поки конфлікт завершиться. Проте, насправді, вже сьогодні парламент має задачі, вирішення яких забезпечить відновлення прав постраждалих від конфлікту людей, а відтак - буде сприяти і деокупації, і реінтеграції Донбасу. Ми завжди підкреслюємо що в першу чергу реінтеграція і деокупація повинна бути направлена на людей, а не на територію. Бо територія буде наступним кроком. Для нас саме важливе отримати зв’язок з людьми, які залишаються і живуть на непідконтрольній Україні території».

Дмитро Лубінець зазначив, що «Верховна Рада має працювати системно та злагоджено, бо захист прав людини, деокупація і реінтеграція окупованих територій і людей мають бути завданням всього парламенту і кожного його комітету».

«Ми вже зараз маємо думати про перехідне правосуддя, яке допоможе забезпечити оптимальний перехід суспільства і держави від війни до миру. І про те, як гармонізувати національне право із гуманітарним для відновлення справедливості і притягнення до відповідальності тих, хто вчиняв найтяжчі злочини під час цієї війни. Разом із тим, важливо вибудовувати діалог з організаціями громадянського суспільства, які експертно займаються питаннями, пов’язаними із захистом осіб, які постраждали від конфлікту», - підкреслив Голова Комітету.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини Матільда Богнер привітала народних депутатів України з обранням їх до Верховної Ради України та звернулась з проханням завжди і всюди надавати пріоритет правам людини та дослуховуватися думки громадських правозахисних організацій та думки ООН. «Я та мої колеги з ООН – ваш безкоштовний та якісний ресурс. Ми повністю у вашому розпорядженні сьогодні та в майбутньому. Наше головне та єдине завдання допомогти вам просувати права людини. Використовуйте наш досвід, знання та навички максимально», - запропонувала Матільда Богнер. Голова місії закликала Верховну Раду України ратифікувати Римський статут якомога швидше та відзначила основні напрямки діяльності у захисті прав людини, серед яких виплата пенсій на непідконтрольних територіях, реєстрація актів громадянського стану, свобода пересування, компенсація за зруйноване та пошкоджене житло, а також забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

Учасники форуму обговорили найбільш актуальні виклики дотриманню прав людини, що пов’язані із подоланням наслідків збройного конфлікту та потребують законодавчого регулювання. Зокрема йшлося про забезпечення правосуддя та невідворотності покарання за найтяжчі злочини, вчинені під час збройного конфлікту, ратифікацію Римського статуту МКС, гармонізацію національного кримінального законодавства із міжнародним, питання правового статусу та захисту політичних в’язнів. Також були обговорені проблеми відновлення зв’язків з населенням окупованих територій, серед яких питання документування, соціального захисту, реалізації виборчих прав, компенсації пошкодженого майна та забезпечення свободи пересування.

У заході взяли участь народні депутати України, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Кориневич А.О., представники органів державної влади, місцевого самоврядування, наукового середовища, міжнародних правозахисних організацій, громадського сектору.