Таке рішення було ухвалене у середу, 3 жовтня, на засіданні Комітету з питань антикорупційної політики.

Закрите засідання Комітету планується провести у четвер, 10 жовтня.

Як зазначила голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська, мета засідання у Службі безпеки України – «почути думки працівників щодо реформування відомства».

Також Комітет прийняв рішення звернутися з листом до Голови Верховної Ради та голів комітетів у якому нагадати, що усі зареєстровані у парламенті законопроекти мають проходити антикорупційну експертизу.

«Відповідно до Регламенту Верховної Ради України, кожен законопроект, проект іншого акту після його реєстрації направляється в комітет, який, відповідно до предметів відання комітетів, визначається головним із підготовки і попереднього розгляду законопроекту, а також у комітет, до предмету відання якого належать питання боротьби із корупцією, для підготовки експертного висновку щодо його відповідності вимогам антикорупційного законодавства», - сказано в листі.

У документі також вказується, що останнім часом почастішали випадки порушення норм Регламенту і внесення у сесійний зал законопроектів без експертних висновків Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.

Комітет просить Голову Верховної Ради у подальшому уникати випадків розгляду законопроектів без експертних висновків, оскільки це може стати причиною ініціювання суб’єктами права законодавчої ініціативи процедури скасування результатів голосування щодо законів чи постанов Верховної Ради України.

У листі народні депутати також просять голів комітетів звертати увагу на необхідність попереднього опрацювання законопроектів Комітетом Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.

Окрім того, підчас засідання Комітету народні депутати розпочали розгляд правок до проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції» (№1010), підготовленого до другого читання. Загалом до законопроекту народними депутатами запропоновано 200 правок.

Заступник голови Комітету Галина Янченко, доповідаючи законопроект, запропонувала визначитися із загальною концепцією закону і відхилили ті правки народних депутатів, якими розширюється коло викривачів корупції. Також відхилено групу правок, якими пропонується усунути з тексту законопроекту слова «можливі», «ймовірні» факти, оскільки достовірність фактів, пропонованих викривачем, може визначити тільки суд.

Комітет з питань антикорупційної політики продовжить розгляд правок до законопроекту №1010 на наступному засіданні, яке відбудеться у середу, 9 жовтня.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини комітетів”

22 березня 2023 18:05
22 березня 2023 17:46
22 березня 2023 17:15
22 березня 2023 15:03
22 березня 2023 14:51
22 березня 2023 14:34
22 березня 2023 14:25
22 березня 2023 14:17
22 березня 2023 13:04
22 березня 2023 10:49