Останні масовані атаки по українських містах з боку росії чітко засвідчують, що агресор не хоче миру, хоча й заявляє про начебто готовність до переговорів. Це розуміють наші партнери й погрожують путіну запровадженням нових санкцій. Зокрема, таку заяву зробив президент США Дональд Трамп.
Україна в цій ситуації чітко продемонструвала, що готова швидко рухатися до миру. Водночас, через дії росіян ми розраховуємо на продовження підтримки зброєю від партнерів. Також дієвим інструментом тиску має стати запровадження нових економічних обмежень проти російського енергетичного сектора, агропродукції, атомної енергетики тощо.
Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.
«Що стосується санкційної політики, то треба продовжувати працювати проти енергетичного сектора рф, розширювати обмеження проти «тіньового флоту». Також необхідний тиск на фінансові установи, які працюють з рф, особливо в третіх країнах, тому що через них відбувається обхід санкцій, зокрема покупка елементів, які використовують для виготовлення озброєння. Крім того, досі не було фундаментальних санкцій, що заблокували б повністю агропродукцію, добрива, зокрема азотні, хоча є рішення Європарламенту на підтримку цієї ініціативи. Вважаю, це міг би бути серйозний крок. Вказані сектори економіки рф мають зазнати удару», - зазначив політик.
Він додав, що на рівні міжпарламентських зв’язків ведеться постійна робота у різних форматах для збільшення допомоги нашій державі.
«Ми зустрічаємося як з депутатами правлячих партій, коаліцій, так і з опозиційних сил, доносимо інформацію, просимо впливати на уряди, публічно закликати уряди до конкретних дій стосовно посилення санкційної політики щодо росії та військової підтримки України. Саме цей трек дозволяє ширше працювати, почуватися вільніше, ніж в урядовому», - наголосив народний депутат.