росія планує на початку квітня провести неформальне засідання Ради безпеки ООН, щоб обговорити ситуацію з депортацією українських дітей до рф. Відповідне рішення свідчить про те, наскільки болючим для влади рф стало рішення Міжнародного кримінального суду про видачу ордера на арешт Путіна.

Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу» Дмитро Наталуха.

«Усі намагання країни-агресора зараз - це вже спроби зреагувати на ордер і скористатися ситуацією, що склалася з їхнім головуванням у Радбезі ООН, щоби спробувати схилити Глобальний Південь та деякі інші держави Заходу на свій бік. Однак за останній рік стало очевидно, що росія - це повні «лунатики», які просто безкінечно брешуть. Усі розуміють, що засоби пропаганди, які використовує рф, на нормальне населення, що адекватно мислить, просто не діють. Мені здається, що в певному сенсі це буде управління власним «розстрілом». росія намагатиметься збирати такі засідання, надаватиме слово, і держава за державою буде казати про те, що рф - це агресор, окупант, убивця та м’ясник, як це вже було в лютому минулого року», - переконаний політик.

За його словами, той факт, що ООН допустила, щоби у Раді безпеки досі перебувала держава-терорист, - це трагедія.

«Фактично, це Талібан або Аль-Каїда, яка сидить у Радбезі. Світ знає так званий тайвансько-китайський прецедент 1971 року, коли голосуванням Генеральної асамблеї ООН було замінено Тайвань на Китай. Світ знає прецедент ПАР 70-80-х років, коли просто було відмовлено в підтвердженні повноважень південноафриканській делегації через апартеїд. Відповідно, зараз у питанні з рф ідеться просто про політичну волю. Ми за цей рік побачили, що в ООН, на жаль, нема політичної волі викинути росію з Організації. рф не має бути в ООН, бо не має на це жодних законних підстав. З 1991 року росія незаконно окупує, як сказав Президент Володимир Зеленський, крісло в ООН», - зазначив парламентарій.

Він нагадав, що Ліга Націй свого часу як інституція померла просто через неможливість урегулювати кризу наступу Німеччини на Польщу.

«Я дуже хвилююся, щоб ООН не повторила долю Ліги Націй, не змігши адекватно відреагувати на агресію росії проти України. Організація Об’єднаних Націй може багато зробити, адже є прецеденти. Це можна було почати робити давно. На жаль, питання досі ігнорується, а ми чуємо тільки гучні заяви. За фактом же ООН дотягнула до того, що з 1 квітня буде сюрреалістичний факт, коли держава-терорист, держава-вбивця, держава, яку засудила більшість цивілізованого світу, очолить організацію, яка має піклуватися про міжнародну безпеку й мир», - наголосив народний депутат.  

Він додав, що Україна зайняла однозначну позицію - росія незаконно перебуває в ООН, вона не є членом Організації та ніколи не була ним, перебуває там у порушення всіх можливих і неможливих норм, правил та звичаїв.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Новини фракцій та груп”

05 червня 2023 14:34
31 травня 2023 13:24
30 травня 2023 12:15
30 травня 2023 12:10
27 травня 2023 12:41
26 травня 2023 11:35
23 травня 2023 21:04
20 травня 2023 10:25
19 травня 2023 19:23
18 травня 2023 09:54