Перший віцеспікер Олександр Корнієнко провів зустріч з делегацією Групи Комітету міністрів Ради Європи з питань демократії (GR-DEM) за участі представників фракцій та груп Верховної Ради України.

До заходу, зокрема, долучилися голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, заступниця голови Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Неллі Яковлєва, членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Антоніна Славицька, заступник голови Комітету з питань бюджету Андрій Лопушанський та Постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк.

Олександр Корнієнко подякував делегації GR-DEM за візит в Україну, який став важливим проявом солідарності Ради Європи з українським народом та підтвердженням відданості спільним цінностям демократії, прав людини і верховенства права. Він наголосив на значній ролі Ради Європи у підтримці України на всіх рівнях — міжпарламентському, міжурядовому та міжрегіональному, а також у процесі адаптації українського законодавства до європейських стандартів у контексті вступу до ЄС. «Запевнив, що наша держава продовжує працювати над реформами та іншими необхідними змінами, яких потребуємо для вступу в ЄС, НАТО та інші міжнародні організації. Водночас одним із пріоритетних питань залишається підтримка військових, зокрема покращення армії», — сказав Перший віцеспікер, відзначивши роль Верховної Ради у впровадженні реформ.

Окремо він наголосив на важливості співпраці з Радою Європи щодо повернення депортованих і незаконно переміщених росією українських дітей. «Це підтверджується приєднанням Ради Європи до Міжнародної коаліції з повернення українських дітей та призначенням Спеціального посланника Генерального секретаря Ради Європи з питань дітей України», — зауважив Олександр Корнієнко. Він також нагадав, що у квітні Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт, який встановлює відповідальність за незаконне переміщення, депортацію, невиправдану затримку репатріації дитини, вербування та використання дитини у військових цілях (у тому числі для участі у воєнних діях) представником іноземної держави (реєстр. № 12170). Ці дії визначаються як воєнні злочини.

Перший віцеспікер також підкреслив виключне значення роботи Ради Європи над створенням Спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф проти України та Реєстру збитків, завданих війною, відзначивши широку міжнародну політичну підтримку цих ініціатив. За його словами, створення Спеціального трибуналу є надзвичайно важливим кроком на шляху до встановлення справедливості для українського народу, який зазнав значних страждань і втрат внаслідок агресії росії, навіть якщо процес притягнення винних до відповідальності не буде швидким.

Олександр Корнієнко також відзначив важливість Плану дій Ради Європи для України на 2023–2026 роки як інструменту реформ і відновлення, що охоплює правосуддя, медіа, захист дітей і внутрішньо переміщених осіб.

Завершуючи виступ, він висловив вдячність країнам-учасницям делегації за підтримку, підкресливши, що Україна прагне миру, однак не погодиться на амністію для агресора чи безкарність воєнних злочинців. Перший віцеспікер назвав візит GR-DEM не лише цінним жестом підтримки, а й можливістю для посилення співпраці в контексті євроінтеграції України.

Підкреслив важливість нашої співпраці з Радою Європи в сфері зміцнення багаторівневого врядування і необхідності продовження відповідного Діалогу високого рівня спільно з Конгресом місцевих і регіональних влад РЄ та ПАРЄ.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

20 червня 2025 18:17
20 червня 2025 18:01
20 червня 2025 17:49
19 червня 2025 19:25
19 червня 2025 13:09
19 червня 2025 12:48
18 червня 2025 19:52
18 червня 2025 19:28
18 червня 2025 19:22
17 червня 2025 23:13