Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у конференції «Вступ України до ЄС: вибір зроблено, питання часу», яка відбулась у Києві в рамках запуску програми Ukraine2EU — нового інструменту підтримки євроінтеграції України, започаткованого Європейським Союзом спільно з Данією, Литвою та Швецією.

У своєму виступі Олександр Корнієнко підкреслив, що вибір на користь членства в ЄС давно зроблений українським народом і сьогодні країна як ніколи близька до повноцінного вступу. «Бути членами Євросоюзу — це вибір всього українського народу, який давно зроблений та голосно озвучений», — зазначив він.

За його словами, за останні три роки Україна в активному темпі виконувала всі поставлені завдання для відкриття переговорного процесу. «І це вдалося — завдяки всьому народові та команді на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським», — наголосив він. Корнієнко визнав, що виклики залишаються та зʼявляються нові, але підкреслив: «Ми готові й здатні на них реагувати. Зокрема, адаптація національного законодавства до європейського потребуватиме багато роботи».

Перший заступник Голови Верховної Ради акцентував, що перед Україною стоїть масштабне завдання — ухвалити від 500 до 700 законів у стислі терміни. «Ми ще не знаємо точно, але від 500 до 700 законів треба буде ухвалити у достатньо короткий термін. Якщо ми хочемо бути готовими до 2029 року, відповідно, все треба зробити до 2029 року, а вже початок 2025. Треба ці закони розробити, написати, узгодити», — зазначив він, додавши, що їх необхідно адаптувати до європейського права, скомунікувати з суспільством і експертним середовищем.

Олександр Корнієнко наголосив на важливості комунікації з громадянами щодо змісту та наслідків євроінтеграції. «Крім того, є завдання для нас — провести комунікаційну роботу зі суспільством щодо статусу членів ЄС. Це не тільки про нові можливості, а й обовʼязки, як змінюватиметься регулювання в різних сферах», — підкреслив він.

Перший віцеспікер українського Парламенту також звернув увагу на те, що європейський досвід передбачає можливість відтермінування впровадження окремих реформ. За його словами, саме відтермінування певних норм дозволило Польщі успішно пройти шлях до членства в ЄС. Україна також може розраховувати на гнучкість з боку ЄС у період війни та відновлення.



Окрему увагу Олександр Корнієнко приділив питанням регіонального розвитку. Він підкреслив, що одним із ключових викликів є спроможність громад ефективно використовувати європейські ресурси. «Європейські гроші — це не лише конференції чи круглі столи. Насправді це водопровід у громаді, дорога, кільцевий автобусний маршрут, шкільні автобуси, освітлення, створення робочих місць, підтримка бізнесу», — наголосив він.

Заступник Голови Верховної Ради також подякував міжнародним партнерам за підтримку, зокрема Швеції, Литві, Данії та Естонії, які допомагають у підготовці громад до роботи з європейськими інструментами фінансування.

«Але впевнений, що завдяки нашій єдності, на яку ми здатні, зможемо пройти всі етапи євроінтеграції успішно та досягти поставленої мети!» — резюмував Олександр Корнієнко.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

17 червня 2025 15:18
17 червня 2025 15:16
17 червня 2025 11:30
16 червня 2025 16:00
16 червня 2025 13:30
16 червня 2025 12:00
13 червня 2025 15:32
12 червня 2025 12:05
11 червня 2025 15:00
10 червня 2025 14:02