Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у Відкритому форумі «IMPACT-Житомир — Інтерактивна освітня програма для лідерів місцевого самоврядування в Житомирській області України», організованого Проєктом Естонського центру міжнародного розвитку.
У заході взяли участь представники Українського Парламенту, урядів України та Естонії, обласних державних адміністрацій, посольств, а також експерти та аналітики.
Олександр Корнієнко виступив доповідачем на панелі, яка була присвячена питанню важливості реалізації спільних проєктів України з Європейським Союзом в контексті євроінтеграційного шляху нашої держави та її повоєнного відновлення. За його словами, за сприяння партнерів з ЄС продовж року було реалізовано багато проєктів для місцевого самоврядування, зокрема, на Львівщині та Івано-Франківщині (водогони, дороги, школи, садочки, обладнання для лікарень та ін.). «В Євросоюз не вступає тільки урядовий квартал чи окремі посадові особи, а кожен з нас — кожна з 1470 громад, кожен населений пункт та кожен громадянин України. Можна робити спільні проекти з громадами Польщі, Естонії, Литви, Словаччини та з громадами інших країн», — наголосив Перший віцеспікер.
Відбувся обмін думками щодо ключових аспектів використання можливостей, які надають проєкти співробітництва Європейського Союзу. Окрема увага була приділена запуску інтерактивної навчальної Програми для лідерів місцевого самоврядування в Житомирській області. До можливої співпраці з ЄС планується долучити понад 200 представників громад Житомирщини.
«Насамперед, це навчання для лідерів місцевого самоврядування, яке ініціювали разом з Арсенієм Пушкаренком. Воно передбачає 8 модулів за різними напрямами. Під час програми всі її учасники зможуть напрацювати концепції проєктів, які буде можливість використати згодом для залучення фінансування», — зазначив Олександр Корнієнко.
Під час Форуму зазначалося, що за останні два роки регіони та місцеві громади України зіткнулися з великими викликами, включаючи безпековий (руйнування інфраструктури), демографічний (зокрема, міграція населення), фінансовий, створені війною екологічні катастрофи. Окремо було порушено питання трансформування аграрної сфери України в переробну.
Зазначалося, що для того, щоб вирішити ці виклики, громади повинні мати стратегічне бачення та якісно впроваджувати проекти трансформації, інновації та відновлення, в тому числі, реалізовуючи спільні проекти за підтримки ЄС. «Нас чекають нові права та обовʼязки, можливості. Їх необхідно знати, використовувати та виконувати. Водночас підвищувати спроможність — для цього вже є зараз програми та проєкти. Кожна громада має можливість стати кращою та підвищити свій рівень до європейського», — зауважив Перший заступник Голови Верховної Ради України.
Олександр Корнієнко подякував учасникам Форуму за порушені важливі питання. Також він подякував представникам Естонії за презентований досвід та практики.