Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у XXXIII засіданні Координаційної ради з питань реформування державного управління та засіданні секторальної робочої групи «Державне управління та врядування».
Учасники заходу обговорили Звіт Європейської Комісії щодо прогресу України у впровадженні реформи державного управління в межах Пакета розширення ЄС 2024 року. Також були представлені звіти про виконання у 2023 році Стратегії реформування державного управління України на 2022–2025 роки та Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2022–2025 роки. Крім того, під час обговорення порушувалися питання пріоритетних напрямів реформи, а також діяльність в цьому контексті секторальної робочої групи «Державне управління та врядування».
«Реформа публічного управління та адміністрування — це фундаментальний крок до прозорої, підзвітної та ефективної влади, що є одним із завдань євроінтеграційного процесу України», — наголосив Перший віцеспікер Олександр Корнієнко. За його словами, серед нагальних цілей — підвищення ефективності державної служби, впровадження сучасних HR-технологій для управління кадрами, створення стабільної та справедливої системи оплати праці, цифровізація державних послуг та процесів.
Водночас Олександр Корнієнко зауважив, що Україна має виконати й рекомендації Європейської Комісії, які згадуються у Звіті щодо прогресу України у впровадженні реформи державного управління в рамках Пакета розширення ЄС 2024 року. Серед них — завершення імплементації Закону Україна «Про адміністративну процедуру», продовження реформування системи оплати праці, досягнення прогресу у впровадженні та використанні єдиної інформаційної системи управління людськими ресурсами в масштабах всієї країни.
Перший заступник Голови Парламенту підкреслив також і необхідність подальшого руху шляхом реформи децентралізації, «щоб громади могли розвиватися, брати участь в проєктах Interreg з метою вирівнювання рівня послуг та набуття європейського».
Зі свого боку Голова Координаційної ради, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов відзначив стратегічну важливість роботи секторальної робочої групи «Державне управління та врядування». «Сьогодні ми зібрались у розширеному складі з метою проведення також засідання секторальної робочої групи «Державне управління та врядування». З огляду на те, що одним з основних завдань цієї робочої групи є підтримка впровадження реформи державного управління, вбачається за доцільне зібрати всіх учасників за одним столом для того щоби комплексно обговорити актуальні питання реформи, її пріоритетні напрями, а також фінансове забезпечення», — зазначив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.
Під час засідання Координаційної ради Керівник програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Штефан Шльонінг представив звіт Європейської Комісії щодо прогресу України у впровадженні реформи державного управління в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року. За його словами, реформа державного управління є основоположним елементом для вступу до Європейського Союзу і є необхідним для виконання Плану України на 2024-2027 роки.
«30 жовтня 2024 року Європейська комісія опублікувала Пакет розширення на 2024 рік, включно з другим щорічним звітом щодо України. Зміцнення спроможності державного управління до відбудови, відновлення та вступу до ЄС вимагатиме прискореної реформи державної служби, включаючи вдосконалення системи оплати праці, повернення та вдосконалення процесів найму та відбору державних службовців на основі заслуг та їх утримання, а також прогрес у цифровізації управління державною службою», — сказав Штефан Шльонінг. Він наголосив, що ці реформи, поряд зі скоординованими зусиллями українського Уряду та його партнерів, мають вирішальне значення для формування стійкості України перед обличчям поточних викликів.
Олександр Корнієнко подякував учасникам Координаційної ради та побажав подальшої плідної роботи у сфері реформування державного управління України. «Ми добре розуміємо, як це діє в Європейському Союзі та куди нам потрібно рухатися, щоб краще інтегруватися в ЄС. Маємо якісно змінити стосунки «людина-державний службовець», інвестувати в розвиток громад. Дякую партнерам за допомогу на всіх рівнях! Працюємо далі», — резюмував він.