Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у Восьмому Українському Жіночому Конгресі, який відбувся 5 листопада та є унікальним національним майданчиком для просування політики рівності в Україні.
Цьогорічне гасло Конгресу — «Жіночий потенціал: нові ролі, нова якість».
«Як відомо, наскрізна ідея Конгресу це те, що жінки мають стати ключовими агентками змін у процесах перемоги та подальшого розвитку нашої держави. Жіночий потенціал важлива частина процесу відбудови та модернізації країни», — зазначив Перший віцеспікер.
Олександр Корнієнко виступив у дискусійній платформі «Політика без жінок — загроза демократії?».
«Дорогою на цей форум ознайомився з результатом одного дослідження. Якщо коротко — дуже високий показник тих, хто вважає, що люди, які виїхали за кордон, не можуть брати участь у повоєнних виборах – ані активно, ані пасивно. Це нова реальність для нас, з якою ми будемо працювати», — сказав Перший віцеспікер, додавши, що не вважає правильним лишати права голосу українських жінок, які рятували свої родини, дітей від ворожих ракет. Олександр Корнієнко звернувся до колег з проханням взяти до уваги це питання та пропрацювати його на всіх рівнях.
Також він акцентував на необхідності рухатися у напрямі збільшення можливостей для жіночого політичного лідерства. «У певних сферах є дисбаланс, визнаємо. Десь ми можемо вирішити це технічно, шляхом ухвалення відповідного законопроекту. Але, наприклад, у випадку доступу до державної служби — по Закону не можемо квотувати. Тут маємо створювати привабливі умови», — зауважив Олександр Корнієнко. За його словами, також важливим в організації повоєнних виборів є опрацювання питання участі в цьому процесі військових, «щоб все було на рівних можливостях, зокрема для жінок».
Перший заступник Голови Парламенту подякував організаторам Українського Жіночого Конгресу за запрошення та продовження роботи важливої публічної платформи для формування політик гендерної рівності.
Нагадаємо, що Український Жіночий Конгрес є постійною публічною платформою, яка формує порядок денний з гендерної політики для Верховної Ради України, Уряду України, місцевих громад, приватного та громадського секторів та медіаспільноти.