Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко як член Наглядової ради Вищої школи публічного управління долучився до засідання, де було представлено результати роботи за перше півріччя 2024 року.

На початку свого виступу він зазначив: “Вища школа стає хабом по розвитку публічних службовців — це однозначно перевага в масштабі сучасних викликів”.

Під час засідання Перший віцеспікер наголосив на важливості підвищення кваліфікації не лише державних службовців, але й працівників органів місцевого самоврядування, зокрема старост. Він підкреслив, що вже досягнуто значного прогресу за останні півроку, і це свідчить про ефективність програм перекваліфікації.

Окремо була порушена тема співпраці з міжнародними партнерами, зокрема з країнами Європейського Союзу, які готові підтримати розвиток публічної служби в Україні. Одним з ключових аспектів такої співпраці є покращення іноземних мов та практичних знань у сфері європейського права. “Також треба працювати над освітою в напрямку європрава і євроінтеграції”, — додав він.

“Один з критеріїв набуття членства України в ЄС — це якраз готовність публічного врядування до цього. Важливо співпрацювати з U-LEAD та відповідними проєктами, підвищувати спроможності, зокрема завжди говоримо про володіння мовами. Але наступний рівень –  європейське право. І не академічне, а практичне”, — наголосив Перший віцеспікер.

Крім того, він підкреслив важливість надання технічної допомоги з боку міжнародних партнерів, особливо в контексті євроінтеграції.

Також на обговорення було винесено питання розвитку місцевого самоврядування. Перший віцеспікер акцентував на необхідності збільшення кількості менеджерів, які здатні формувати та подавати заявки на міжнародні проєкти. За словами Олександра Корнієнка, це дозволить громадянам України активніше брати участь у міжнародних конкурсах та проєктах.

На завершення засідання політик закликав активізувати зусилля з пошуку нових програм та можливостей для розвитку нового покоління публічних службовців, зокрема через співпрацю з Європейським Союзом та іншими міжнародними партнерами. “Партнери пообіцяли, що підтримають нас технічними проєктами. Тому я закликав активізовувати роботу як з тими, хто вже підтвердив нашу підтримку, так і шукати можливості участі в інших програмах”, — підкреслив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

23 липня 2024 19:00
22 липня 2024 20:14
22 липня 2024 17:19
20 липня 2024 11:35
20 липня 2024 10:30
18 липня 2024 21:13
18 липня 2024 17:30
17 липня 2024 19:01
17 липня 2024 16:53
16 липня 2024 18:00