Італія розглядає можливість збільшити обсяг допомоги Україні, в тому числі військової до 2% ВВП.  Про це йшлося під час зустрічей Віцеспікерки Олени Кондратюк у Римі з Головою Комісії Сенату Італії з питань оборони та міжнародних зв’язків Стефанією Краксі та Головою Комісії з питань європейської політики Джуліо Терці.

Заступниця Голови українського Парламенту наголосила, що росія була є і залишається найбільшою загрозою безпеці країн ЄС і НАТО.

«Тому дуже важливо, щоби наші партнери нарощували власні видатки на оборону, а також обсяги військової підтримки Україні. Мої колеги запевнили мене, що Італія буде робити все можливе, щоби збільшити обсяг допомоги Україні до 2% ВВП», - підкреслила Віцеспікерка Олена Кондратюк.

Вона також висловила вдячність Італії за 8-й пакет військової допомоги та передачу двох систем ЗРК SAMP/T для захисту українського неба, мирних громадян та цивільної інфраструктури.

«Очікуємо на дієву реакцію Італії на нещодавні ракетну атаку рф по Україні та обстріл дитячої лікарні «Охматдит» і маємо надію 9-й пакет буде ще більш потужним. Сподіваємося на активну позицію Італії під час Вашингтонського саміту НАТО щодо формування пакету практичних рішень, які дадуть змогу Україні посилити протиповітряну оборону - надійно захистити своє небо», - зауважила Олена Кондратюк.

За її словами, українська сторона прагне отримати необхідне озброєння і дозволи для того, щоби завдавати з метою самооборони далекобійних ударів по цілях на території рф, які використовуються для ракетно-бомбових і дронових ударів по території Україні.

Під час зустрічей також обговорювалася подальша європейська інтеграція України.

«Україна високо цінує тверду позицію Італії щодо нашого членства в ЄС. Вдячна за підтримку у схваленні Європейською Радою переговорних рамок. Для України важливо під час угорського головування в ЄС та після виборів до Європарламенту не втратити, як усвідомлення нагальності військової допомоги Україні, так і спільний темп просування України по євроінтеграційному шляху», - відзначила Олена Кондратюк.

Вона також подякувала Італії за а активну участь у Саміті миру в Швейцарії.


«Ми з колегами обговорили подальшу реалізацією Української формули миру. Від спільності позицій учасників саміту слід переходити до наступних дієвих кроків. Україні потрібен справедливий мир, а не умиротворення агресора!», - наголосила Віцеспікерка Олена Кондратюк.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

12 липня 2024 16:36
11 липня 2024 13:55
11 липня 2024 11:52
10 липня 2024 21:27
10 липня 2024 19:20
10 липня 2024 19:09
10 липня 2024 17:15
10 липня 2024 16:45
10 липня 2024 15:36
10 липня 2024 11:45