Шановні колеги, лідери парламентів країн-членів Альянсу,

Ми зібралися разом під важким, але непохитним небом, переживаючи найтемнішу і найскладнішу главу неспровокованої агресивної війни росії проти України з моменту початкового вторгнення.

Але перш ніж я почну говорити про порядок денний Україна-НАТО, я хочу нагадати про вчорашню жахливу, жорстоку російську ракетну атаку на відому українську дитячу лікарню "Охматдит".

Це був жахливий приклад цинічного і нелюдського ставлення до життя, до дитинства.

Вчора під час одного з численних заходів у межах мого візиту до Вашингтону я сказав, що українці та кияни продемонстрували всьому світу, що таке солідарність.

Сотні людей, стоячи живим ланцюгом, розбирають завали, передають цеглу з рук в руки, щоб звільнити тих, хто потребував допомоги, світла, повітря, визволення з-під завалів.

Цеглинка до цеглинки.

З рук в руки.

Київ стояв у заторах, бо люди поспішали на допомогу пораненим, дітям, несли і несли воду, їжу, засоби першої необхідності.

Це теж солідарність.

Я дуже хочу бачити кожного з вас, кожного з наших партнерів у цьому живому людському ланцюгу життя, який долає смерть, агресію і дає надію.

Я дуже хочу, щоб дороги в Україну були заповнені системами ППО, літаками, далекобійною артилерією та гуманітарною допомогою.

Я повністю покладаюся на вашу допомогу.

Тінь російської агресивної неспровокованої війни вже більше двох років висить над Україною, завдаючи глибокої рани, зачіпаючи країни-члени НАТО, впливаючи на весь світ.

Ця війна стала війною на виснаження.

Економічне виснаження, виснаження оборонних ресурсів, моральне виснаження. путінський режим намагається будь-якою ціною зламати наш опір і змусити світ жити за правилами минулого – правом сили, зонами впливу і обмеженим суверенітетом

Ситуація на полі бою важка, але ваша непохитна солідарність з простими українцями, ваша зброя, ваші санкції та засудження російського варварства – це не просто акти політичної доцільності, а відстоювання тих самих принципів, на яких стоїть вільний світ.

Спроба путіна ескалувати війну, розпочавши новий наступ на сході України, була зупинена мужністю наших солдатів і підтримкою вас, наші дорогі партнери.

В першу чергу – це військова допомога.

Виконання попередніх зобов'язань та збільшення поставок систем протиповітряної оборони, бойових літаків F-16, далекобійної артилерії та ракет, боєприпасів та бронетехніки є критично важливими.

росіяни повинні позбутися ілюзії, що вони можуть досягти своїх цілей за допомогою війни.

Я дякую кожній з ваших країн за внесок у ці зусилля.

По-друге, це російські активи.

Ми в Україні високо цінуємо рішення про виділення Україні фінансових ресурсів із заморожених та іммобілізованих російських активів. Однак рівень руйнувань, спричинених російською агресією, і вартість цієї війни перевищують ці кошти. Всі згодні з тим, що росія повинна заплатити, і тому нам необхідно знайти правильні методи для конфіскації всіх її активів.

Третій пункт – це медичні потреби наших хоробрих солдатів, поранених при виконанні службових обов'язків.

Оскільки Україна продовжує захищати свій суверенітет і свободу, ми працюємо над тим, щоб ті, хто так багато жертвує за нашу країну, отримували найвищий рівень догляду та підтримки. Наші поранені військовослужбовці потребують комплексного медичного забезпечення для реабілітації.

Ми закликаємо наших партнерів допомогти нам та поділитись найкращими практиками, надати технічну експертизу у створенні цих сучасних реабілітаційних центрів.

Наступне питання – це енергетичне питання.

путін веде тотальну війну проти нашого енергетичного сектору. Надзвичайно важливо забезпечити, щоб росія не створила прецедент руйнування енергетичної інфраструктури країни. В іншому випадку ця тактика може бути прийнята у військових доктринах по всьому світу.

Для підтримки наших зусиль із відновлення та захисту наших енергетичних потужностей нам потрібна допомога у вигляді нового енергетичного обладнання, технічної експертизи та передового досвіду в галузі енергетичної інфраструктури.

Мій останній, але не менш важливий пункт – це посилення наших дипломатичних зусиль, посилення ізоляції росії та консолідація міжнародної спільноти навколо універсальних цінностей, закріплених у Статуті ООН.

Україна прагне миру і тому працює над реалізацією Формули миру Президента Зеленського.

Я прошу вас і ваші парламенти стати частиною цих зусиль.

Ще однією ініціативою є Кримська платформа, оскільки звільнення Криму є невід'ємною частиною будь-якого мирного рішення. Користуючись нагодою, хочу запросити вас, шановні колеги, взяти участь у Третьому парламентському саміті Платформи, який відбудеться у жовтні цього року в Латвії.

Дякую Вам, шановна Дайго, за важливе рішення провести цьогорічний саміт у гостинній Ризі.

Шановні колеги,

Українці щиро вірять і працюють задля перемоги.

Це питання нашого існування.

Членство в НАТО – це питання нашого існування.

Наша боротьба і ваша рішучість – це питання нашого існування.

Водночас, сьогоднішня війна показує, що країни-однодумці повинні триматися разом, і тоді війна не прийде до їхніх домівок.

Саме тому Україна прагне стати членом НАТО, що посилить Україну і зміцнить саме НАТО.

Ми приїхали до Вашингтону з незмінними амбіціями – ми очікуємо просування до членства в НАТО.

Ми очікуємо, що саміт НАТО продемонструє силу Альянсу, його ефективність у протидії сучасним загрозам, дасть гідну відповідь спробам росії створити нову коаліцію зла.

Впевнений, що наші парламенти можуть відіграти важливу роль у цьому процесі та на шляху України до вступу в Альянс.

Дорогі друзі,

Світ спостерігає, і історія пишеться зараз.

Разом ми можемо і будемо будувати майбутнє, де агресія буде покарана, де поважатимуть суверенітет і де полум'я свободи буде яскраво горіти для всіх.

Я хотів би завершити свій виступ словами 35-го президента Сполучених Штатів Америки, високоповажного Джона Фіцджеральда Кеннеді:

"Географія зробила нас сусідами. Історія зробила нас друзями. Економіка зробила нас партнерами, а необхідність – союзниками. Тих, кого Бог поєднав, нехай ніхто не розлучає".

Дякуємо і Слава Україні!

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

12 липня 2024 17:29
12 липня 2024 16:36
11 липня 2024 13:55
11 липня 2024 11:52
10 липня 2024 21:27
10 липня 2024 19:20
10 липня 2024 19:09
10 липня 2024 17:15
10 липня 2024 16:45
10 липня 2024 15:36