Насамперед Спікер Парламенту України зауважив, що цього тижня Україна отримала дуже важливе рішення — відкриття переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
Водночас він зазначив, що Міжнародна Конференція з нагоди 28-ої річниці Конституції України — це захід, який організував Конституційний Суд України разом із міжнародними партнерами, зібрав науковців і практиків, і присвячений темі: «Конституція України та європейські цінності: виклики євроінтеграційного процесу».
Він висловив подяку за організацію цієї Міжнародної Конференції Конституційному Суду України — органу конституційної юрисдикції, що стоїть на захисті нашої Конституції та її верховенства. «Цей захід не відбувся би без підтримки Офісу Ради Європи в Україні, ОБСЄ та Представництва Європейського Союзу в Україні. Вдячний нашим партнерам за допомогу Україні під час несправедливої війни рф проти Української держави та Українського народу», — наголосив Руслан Стефанчук.
У своєму виступі Голова Верховної Ради України окреслив саме роль Українського Парламенту у євроінтеграційному процесі: «Парламент України, у частині виконання вимог Єврокомісії, реформував Конституційний Суд і запровадив конкурсний відбір суддів України».
Також, як зауважив Руслан Стефанчук, Український Парламент створив нову процедуру конкурсного відбору суддів КСУ. І саме за цією процедурою конституційною більшістю обраний і призначений Парламентом суддя Конституційного Суду.
«Конституційний Суд України стає тим судом, що позбавлений будь-якого політичного впливу. Це незворотній процес», — зазначив Спікер Парламенту України.
Окрім того, він повідомив, що Верховна Рада України прийняла Закон України про адміністративну процедуру, Закон України про правотворчу діяльність та Закон України про публічні консультації: «Ці акти впливатимуть і на діяльність Конституційного Суду України».
«Верховна Рада Україна прийняла багато законодавчих змін, необхідних для поступу України до ЄС. Попереду багато роботи. І ми її виконаємо», — наголосив насамкінець Голова Верховної Ради України.