Це перший візит Маршалка Сейму Республіки Польща до України після обрання на посаду. 

Насамперед Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та Спікер Сейму Польщі Шимон Головня, який прибув до України з візитом, вшанували памʼять народних депутатів України й працівників Апарату Верховної Ради України, які загинули внаслідок російської збройної агресії, та памʼять військовослужбовців Національної гвардії України, які поклали свої молоді життя, захищаючи державу, закон та людську гідність під час несення служби біля Верховної Ради України 31 серпня 2015 року. 

Під час зустрічі Спікер Парламенту України насамперед подякував Шимону Головні за особисті зусилля у справі підтримки України, а також висловив вдячність за всі політичні рішення польського Сейму на підтримку України. 

Окрім того, Руслан Стефанчук відзначив важливість участі Президента Республіки Польща Анджея Дуди у Глобальному Саміті миру у Швейцарії й підтримку тих ініціатив, що викладені в українській Формулі миру. 

Водночас він подякував польській стороні за незмінну підтримку України на нашому шляху до членства в НАТО. «У липні відбудеться Саміт НАТО у Вашингтоні, передуватиме цьому висока зустріч на рівні голів парламентів країн-членів НАТО», — повідомив Голова Верховної Ради України, наголосивши, що розраховує на спільну позицію парламентів щодо наближення України до Альянсу: «Я дуже хочу, щоби ми вийшли зі спільною, потужною позицією парламентів щодо наближення України до НАТО». 

«Розраховую, що до цього часу буде підписана безпекова угода між Україною та Польщею. Нині між нашими країнами проведено два раунди консультацій щодо тексту документа», — зауважив Спікер Парламенту України. 

Окремо сторони обговорили шлях України до членства в Європейському Союзі. Голова Верховної Ради України висловив сподівання, що вже найближчим часом розпочнеться робота у межах затвердженої переговорної рамки. 

Також співрозмовники приділили увагу міжпарламентській співпраці, ефективній роботі між апаратами польського й українського парламентів та якісному діалогу на рівні груп дружби. 

Голова Верховної Ради України подякував за підтримку України й на міжнародних майданчиках, зокрема, у питаннях санкційного тиску на російську федерацію, створення міжнародного компенсаційного механізму, створення спеціального трибуналу, у межах Кримської платформи та в інших парламентських асамблеях. 

Порушили й тему відбудови. Голова Верховної Ради України звернувся до колеги з пропозицією започаткувати спільні проєкти на рівні голів парламентів: «Це можуть бути проєкти відновлення дитячих садочків, шкіл або лікарень». Руслан Стефанчук зауважив, що про це вже йшлося напередодні під час зустрічі у місті Білосток, висловивши вдячність, що «Польща виявляє найактивнішу участь і найактивніший інтерес у відбудові України». 

«Наративові ненависті, злості, війни ми будемо протиставляти наратив співпраці, побудови майбуття наших народів і доброї співпраці», — наголосив, зі свого боку, за результатами зустрічі, Маршалок Сейму Республіки Польща Шимон Головня.  

Також він акцентував, що після Саміту голів парламентів Польщі, Литви, Латвії, Естонії та України очільники виконуватимуть конкретні дії, започатковані у місті Білосток, де «було створено платформу, ширшу за двосторонні відносини». 

Насамкінець Шимон Головня зауважив, що сьогодні у межах зустрічі також були започатковані певні процеси. 

«Ми перестаємо декларувати, говорити про декларації, що ми хочемо бачити Україну в Європейському Союзі, але ми конкретно вже задумуємося, які речі реалізувати вже у процесі входження України до Європейського Союзу, поза деклараціями», — наголосив Спікер Сейму Польщі Шимон Головня.

Також сторони, за його словами, домовилися про зміцнення співпраці парламентів на рівні комісій та комітетів. 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

23 липня 2024 19:00
22 липня 2024 20:14
22 липня 2024 17:19
20 липня 2024 11:35
20 липня 2024 10:30
18 липня 2024 21:13
18 липня 2024 17:30
17 липня 2024 19:01
17 липня 2024 16:53
16 липня 2024 18:00