10-12 червня 2024 року Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко на чолі української парламентської делегації перебував із візитом у Федеративній Республіці Німеччина  (м. Берлін) для участі у Ukraine Recovery Conference 2024. 

Основною метою заходу було консолідувати сталу міжнародну підтримку для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. 

Окрім того, у межах візиту відбулася низка двосторонніх зустрічей Першого заступника Голови Парламенту України з керівництвом Бундестагу та німецькими парламентаріями. 

Українська парламентська делегація взяла участь у спільному засіданні парламентаріїв у межах Ukraine Recovery Conference 2024, а також у сесії «Стійкі муніципалітети: сильне місцеве самоврядування для відновлення України» та в інших тематичних заходах. 

Конференція з відновлення України. Парламентський вимір

Як очільник української парламентської делегації на Конференції з відновлення України, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко взяв участь у її парламентському вимірі.

«Унікальність цього заходу у тому, що учасники не лише чують про ситуацію в Україні, а й можуть провести обмін думками — діалог», — наголосив Перший віцеспікер. 

Водночас він акцентував, що під час свого виступу Президент України Володимир Зеленський говорив про гігавати: «Для когось це цифри й статистика. А для українців — це про життя».

«Агресор продовжує тероризувати українські міста, залишати без світла наші домівки та намагатися досягти своїх злочинних цілей. Але у силах світу зупинити та дати відсіч злу», — зазначив Олександр Корнієнко. 

Перший заступник Голови Верховної Ради України зауважив, що дуже важливо говорити про всі поточні питання й актуальну ситуацію — «оновлювати розуміння задля побудови наступних спільних рішень, що приведуть до перемоги». 

«Ми часто говоримо про посилення повітряної оборони, тому що це питання збереження життів, захист критичної інфраструктури, економіки», — наголосив Олександр Корнієнко, закликавши партнерів сприяти посиленню систем ППО, а також висловивши вдячність за міжпарламентську співпрацю.

Панель у межах Конференції — «Стійкі муніципалітети: сильне місцеве самоврядування для відновлення України»

«Ми завжди дотримувалися позиції, що місцеве самоврядування має отримати просту формулу: ресурси, незалежність, відповідальність», — закцентував під час панелі у межах Конференції з відновлення України у Берліні — «Стійкі муніципалітети: сильне місцеве самоврядування для відновлення України». 

«Водночас успішна та вдала реформа децентралізації допоможе ефективно та швидше наблизитися також до децентралізації енергетичного сектору», — наголосив Перший віцеспікер. 

Як він зауважив, війна спричинила безліч викликів, зокрема, зупинила процес передачі адміністрування місцевих податків до муніципалітетів: «Але ми до цього повернемося обов’язково». 

Щодо законодавчих планів у контексті місцевого самоврядування, Перший заступник Голови Верховної Ради України зазначив, що продовжиться робота над ресурсною базою, фінансовою децентралізацією, Законом про публічні консультації й питаннями регіонального розвитку. 

«Потенціал у громадах має зростати, як і їхня спроможність, що дозволить реалізовувати проєкти європейського рівня та покращувати умови життя на місцях», — наголосив Олександр Корнієнко, висловивши вдячність партнерам за сприяння на цьому шляху. 

Панельна дискусія «Розширення можливостей муніципалітетів і регіонів — Розширення можливостей на місцевому рівні» 

У заході взяла участь Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, яка представила візію необхідних законодавчих змін. 

Насамперед народна депутатка України наголосила, що у стратегічному плані України на майбутнє в основі два важливі процеси: безпека та відновлення: «Ці напрями взаємопов'язані й доповнюють одне одного. Сильна оборона потребує стійкої економіки, яка, зі свого боку, можлива лише за умови проведення реформ і відновлення. Щоби забезпечити нашу безпеку та економічний розвиток, ми маємо одночасно й невідкладно реалізовувати реформи та здійснювати відновлення». 

Водночас вона повідомила, що майже 1 500 українських громад є провідниками процесу відновлення в Україні. «Завдання законодавчої та виконавчої влади — створити такі умови, щоби відновлення відбулося справедливо, відкрито та результативно», — зауважила Олена Шуляк. 

Парламентарка зазначила, що, аби це реалізувати, потрібно продовжувати реформи децентралізації, фінансової самостійності громад, надавати жителям громад інструменти контролю та участі у діях органів місцевого самоврядування. Зокрема, йдеться про відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях, про розмежування повноважень ОМС та органів виконавчої влади за принципом субсидіарності у сферах, які мають відношення до відновлення (житло, транспорт, соціальна інфраструктура тощо), про фінансову децентралізацію: приведення податкового й бюджетного законодавства у відповідність до кращих міжнародних практик, про переформатування місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу, відповідно до ЄХМС, а також про розвиток компетенцій представників регіональної та місцевої влади у сфері роботи з інвестиціями й проєктним менеджментом.

«Одне з найважливіших питань відновлення — кадри. Без кваліфікованих фахівців на місцях, які здатні не лише планувати, а й ефективно реалізовувати проєкти відновлення, жодні найкращі програми, стратегії та ініціативи не матимуть реальної сили. Люди є серцем будь-якого процесу. Вони визначають успіх проєктів. Внесок у навчання та розвиток кадрів – це інвестиції в якісно реалізовані проєкти», — наголосила Олена Шуляк. 

Насамкінець вона проінформувала, що у питанні відбудови на законодавчому рівні зараз розробляється законопроєкт, який є «Конституцією відновлення» — «Про основні засади відновлення». Він має стати алгоритмом дій та відповіддю на нагальні питання, як здійснюватиметься відновлення країни для: органів центральної влади, які реалізують державну політику у відбудові, для органів місцевого самоврядування, для громадськості, фондів, експертів, асоціацій та наших міжнародних партнерів.

«Відновлення Харкова. Основні цілі та плани». Нетворкінговий захід у межах Конференції

Перший віцеспікер виступив із вітальним словом на нетворкінговому заході у межах Конференції — «Відновлення Харкова. Основні цілі та плани». Це інформаційний захід для налагодження співпраці між Харковом та міжнародними партнерами, включно з представниками центральних і місцевих органів влади, бізнесу, міжнародних організацій та фінансових установ. Захід має на меті сприяти обговоренню зусиль із відновлення міста та реалізації проєктів, спрямованих на стимулювання економічного відродження.

«Мер міста має займатися благоустроєм, розбудовою інфраструктури та іншими справами для покращення рівня життя своїх мешканців. Але він звертається до міжнародних партнерів по військову допомогу», — наголосив Олександр Корнієнко під час свого виступу. 

Водночас він зауважив, що є розуміння, що необхідно боротися не лише з наслідками, а й причиною: «Президент України Володимир Зеленський дуже просто й чітко її озвучив — дві системи Patriot. Для Харківщини вони б суттєво допомогли захистити життя від терору агресора».

«Досвід України, швидкі рішення щодо доставки снарядів, зброя — те, що здатне змінити ситуацію», — акцентував Олександр Корнієнко. 

«На жаль, ми використовуватимемо Конференцію з відновлення, щоби говорити про те, що нам потрібно зробити, аби не довелося відновлювати», — зауважив він, додавши, що муніципальне опитування свідчить — саме харків’яни пишаються найбільше своїм містом і підтримують власного мера, а також там найкращий благоустрій. 

«І це символ того, як Україна продовжує працювати, попри все те, що намагається зробити російська федерація, — вони можуть залишити без світла фізично, але ніколи не вимкнуть його у душах сміливого та хороброго українського народу», — зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України. 

Він висловив вдячність партнерам за всю підтримку, яка вже є: «І очікуємо, що вона збільшуватиметься й не зупинятиметься».

«Реформи та стійкість. Управління задля виживання». Сайд-івент на полях Конференції 

«Парламент України дійсно виконує одну  із головних ролей у процесі євроінтеграції. Україна вже є європейською державою. Це розуміємо ми та засвідчують наші партнери», — наголосив під час заходу Перший заступник Голови Верховної Ради України. 

Водночас він зауважив, що ще є багато завдань напередодні вступу до Європейського Союзу: оцінка цілей та ресурсів, розробка подальших кроків й імплементація acquis ЄС. «Але також не менш важливою є комунікація із суспільством. Ми маємо пояснювати як переваги, так і виклики нашого вступу до ЄС, підвищувати рівень експертизи та розуміння європейських цінностей», — наголосив Олександр Корнієнко. 

«Ми спільно з усім депутатським корпусом, урядом, органами місцевого самоврядування працюємо як над технічною частиною, так і над політичною частиною нашої євроінтеграції», — акцентував Перший віцеспікер, висловивши впевненість, що Верховна Рада України готова до результативної роботи.

Робоча зустріч із генеральним директором компанії K-water Сог Де Юном

У межах роботи на Конференції з відновлення України у Берліні Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зустрівся із генеральним директором компанії K-water Сог Де Юном. 

«Символічно, що попередня зустріч із представниками компанії була буквально декілька днів тому, під час презентації проєкту з розвитку індустріального парку — Bucha Techno Garden», — зауважив Олександр Корнієнко. 

Водночас він акцентував, що для України дуже важливою є співпраця з міжнародними партнерами, зокрема, у питаннях, що стосуються розвитку. 

«Буча — це героїчне місто, яке витримало та вистояло проти жахливої ворожої агресії», — наголосив Олександр Корнієнко. 

Насамкінець він висловив сподівання на продовження діалогу на всіх рівнях. 

Участь у засіданні Комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики

Перший заступник Голови Верховної Ради України проінформував колег про безпекову ситуацію в Україні, зокрема, про щоденні обстріли з боку російської федерації, енергетичний терор і його наслідки — пошкодження об’єктів, відключення електроенергії й втрачені потужності. 

У зв’язку із цим, Перший віцеспікер акцентував на планах та завданнях України щодо розбудови децентралізованої енергетики й підвищення пропускної спроможності для передачі електроенергії. 

Крім того, під час зустрічі сторони також обговорили поточну ситуацію на полі бою. Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив вдячність за пакети військової допомоги, які вже прибули й будуть в Україні найближчим часом. «Але це те, що ми потребуватимемо завжди, — посилення наших бійців у боротьбі та захист українського народу», — акцентував Олександр Корнієнко, додавши, що надання систем протиповітряної оборони — теж питання, яке порушуватиметься при кожній нагоді. 

Перший віцеспікер висловив вдячність Голові Комітету Бундестагу з питань зовнішньої політики Міхаелю Роту за зустріч і діалог із колегами. 

Зустріч із Віцепрезиденткою Бундестагу Катрін Ґерінґ-Екардт

Сторони обговорили ряд питань, зокрема, поточну ситуацію в Україні та на полі бою, а також законодавчі ініціативи. 

Перший заступник Голови Верховної Ради України поінформував німецьку колегу про атаки та російський терор по містах України, а також наслідки російських обстрілів по енергетиці. 

Сторони також обговорили потреби України на фронті та важливість військових пакетів для досягнення справедливої перемоги не лише для України, а й усього світу. 

Олександр Корнієнко зауважив, що під час Конференції з відновлення України, у якій він взяв участь як очільник української парламентської делегації, було озвучено багато важливих знаків про підтримку України, зокрема, з точки зору військової підтримки та вступу України до Європейського Союзу. 

Водночас він наголосив, що важливо говорити вже зараз про відбудову України, зокрема, інфраструктури тих міст і сіл, розташованих не у безпосередній близькості до лінії фронту. 

«Ми високо цінуємо підтримку та солідарність Німеччини, яку відчувають українці», — наголосив Олександр Корнієнко. 

У зустрічі також взяли участь Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе та секретар Комітету з питань бюджету Володимир Цабаль. 

Дискусія на платформі, організованій Комітетом з європейських справ Бундестагу

«Заморозка війни в Україні спонукатиме росію до нових воєн», — наголосила Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе під час обговорення потреб і подальшої підтримки України, яке відбулось у Німеччині. 

Це обговорення було організоване на платформі Комітету з європейських справ Бундестагу. До нього були залучені представники українських і німецьких політичних сил. Дискусію відкрили Голова Комітету з питань Європейського Союзу у Бундестазі Антон Гофрайтер та Голова Комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Німеччині за лідерство та допомогу Україні. Водночас вона зазначила, що сьогодні Україна потребує ще більше зброї для захисту й звільнення: «Нам потрібно більше зброї для захисту нашої енергетичної інфраструктури, для захисту у повітрі. Але також і наступальної зброї, яка дозволить нам звільнити від ворога нашу землю й повністю сконцентруватися на трансформації країни». 

Голова Комітету сподівається, що Німеччина, яка підтримала відкриття перемовин з Україною про членство в ЄС, і далі підтримуватиме поступ України на цьому шляху. Але першочерговими потребами сьогодні є захист країни та перемога у війні. 

Вона зазначила, що Євросоюз створювався, як економічна спільнота. Але сьогодні це насамперед територія спільних цінностей. «А цінностями не торгують, їх захищають. Зокрема, від членів спільноти, що їх порушують. Або вони мають перестати бути членами такої спільноти», — акцентувала очільниця Комітету. 

Народна депутатка України також висловила стурбованість посиленням дискурсу щодо заморозки війни в Україні. «Будь-яка заморозка конфлікту є просто відтермінуванням війни. Заморозка війни в Україні спонукатиме росію до нових воєн, і не лише на пострадянському просторі. Це означатиме, що міжнародного права більше не існує, що всі декларації про територіальну цілісність — це порожні звуки. Заморозка війни означатиме запрошення інших авторитарних режимів до агресії», — заявила Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Зустріч із головою групи дружби Бундестагу з країнами Західної Африки Карамбою Діабі

Олександр Корнієнко насамперед проінформував про оновлену Україною дипломатичну стратегію, зокрема, вже відкриті та оновлені посольства у країнах Африки, а також заплановані. 

«Парламент України працює у напрямі посилення взаємодії з країнами «незахідного світу», — наголосив Олександр Корнієнко, повідомивши, що під час Асамблеї Міжпарламентського союзу особисто провів приблизно 60 двосторонніх зустрічей, половина з яких — високого рівня. 

Саме тому Перший віцеспікер запропонував провести спільне засідання на рівні комітетів та груп. 

Водночас він поінформував колегу детальніше про програму Grain from Ukraine та її результати: «Україна залишається гарантом продовольчої безпеки». 

Зі свого боку, під час зустрічі голова групи дружби Бундестагу з країнами Західної Африки Карамба Діабі запитав про енергетичну ситуацію в Україні. 

Як зауважив Олександр Корнієнко, це демонструє, що міжнародна спільнота не залишається осторонь проблем, які виникають через повномасштабну російську агресію. 

Окрім того, сторони розглянули у майбутньому можливість співпраці щодо енергетики, зокрема, обміну досвідом щодо українських технологій.  

Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив вдячність за солідарність, підтримку й стійку позицію. 

У зустрічі також взяв участь Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха. 

До складу української делегації також входять народні депутати України: Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна, Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе, Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, голова підкомітету з питань нагляду за діяльністю державних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, правоохоронних органів, правоохоронних органів спеціального призначення та розвідувальних органів Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давид Арахамія, голова підкомітету з питань банківської діяльності, монетарної стабільності, взаємодії з Національним банком України та захисту прав споживачів фінансових послуг Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Вікторія Кінзбурська, голова підкомітету з питань нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії, альтернативних видів палива Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Кіт, секретар Комітету з питань бюджету Володимир Цабаль, секретар Комітету з питань цифрової трансформації Сергій Ларін, голова підкомітету з питань трубопровідного транспорту Комітету з питань транспорту та інфраструктури Костянтин Бондарєв, член Комітету з питань бюджету Павло Бакунець, членкиня Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олена Хоменко, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Богдан Торохтій, член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Ігор Кісільов, членкиня Комітету з питань економічного розвитку Галина Янченко.

У новині використані фото AA/photothek.de

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

23 липня 2024 19:00
22 липня 2024 20:14
22 липня 2024 17:19
20 липня 2024 11:35
20 липня 2024 10:30
18 липня 2024 21:13
18 липня 2024 17:30
17 липня 2024 19:01
17 липня 2024 16:53
16 липня 2024 18:00