Передусім Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук висловив слова вдячності за згоду Швейцарії прийняти інавгураційний Глобальний саміт миру та зусилля з підготовки цього основного заходу з імплементації української Формули миру. 


«Саме Парламент Швейцарії став одним із важливих майданчиків представлення української Формули миру», — наголосив Голова Верховної Ради України. 


Водночас він подякував Швейцарії за надану з початку повномасштабного вторгнення росії гуманітарну допомогу нашій країні.


Окрім того, Руслан Стефанчук висловив прохання щодо здійснення Федеральними Зборами відповідних парламентських процедур, у звʼязку з ухваленим Урядом рішенням про виділення Україні загалом пʼяти мільярдів швейцарських франків для цілей відбудови. Руслан Стефанчук подякував колезі за готовність докладати особистих зусиль для сприяння проходженню у Парламенті урядових рішень на користь України.


Також сторони обговорили розвиток співпраці у сфері гуманітарного розмінування. «Україна готова поглиблювати взаємодію й забезпечити успішне проведення восени цього року у Лозанні другої Міжнародної донорської конференції з гуманітарного розмінування в Україні», — наголосив Руслан Стефанчук, висловивши водночас вдячність Швейцарії за підтримку програми «Зерно з України», а також за значний фінансовий внесок країни у її реалізацію: «Розраховуємо на подальшу підтримку цієї гуманітарної ініціативи». 


Зокрема, у контексті оборонної допомоги Голова Верховної Ради України зазначив, що Україна розраховує, що Швейцарія напрацює компромісне рішення щодо послаблення чинних обмежень на реекспорт озброєнь і військової техніки швейцарського виробництва. 


Спікер Парламенту України висловив вдячність Швейцарії за послідовну санкційну політику, наголосивши, що вкрай важлива глобальна заборона на постачання до рф товарів подвійного призначення. 


Насамкінець сторони приділили увагу міжпарламентській співпраці та продовженню роботи груп дружби законодавчих органів Швейцарії та України. «Федеральні Збори відіграють провідну роль у забезпеченні підтримки Швейцарією нашої країни», — акцентував Руслан Стефанчук, запросивши колегу відвідати з візитом Київ. 


Зі свого боку, Президент Національної Ради Федеральних Зборів Ерік Нуссбаумер зауважив, що Парламенти України та Швейцарії довгий час підтримують контакти, які стали більш інтенсивними після початку повномасштабного вторгнення.  Також він зазначив, що з перших днів повномасштабного вторгнення рф Парламент Швейцарії засудив агресивну війну проти України з порушенням міжнародного права політичним і військовим керівництвом росії. 


Водночас Ерік Нуссбаумер висловив солідарність з Україною та Українським народом. «Нас вражає стійкість Українського народу й бажання захищати не лише свою країну, а й всю Європу», — акцентував Президент Національної Ради Федеральних Зборів, висловивши сталу та глибоку солідарність з Україною.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

23 липня 2024 19:00
22 липня 2024 20:14
22 липня 2024 17:19
20 липня 2024 11:35
20 липня 2024 10:30
18 липня 2024 21:13
18 липня 2024 17:30
17 липня 2024 19:01
17 липня 2024 16:53
16 липня 2024 18:00