У межах робочого візиту до Республіки Польща напередодні участі у Саміті голів парламентів Польщі, Литви, Латвії та Естонії Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів закриту зустріч з очільниками парламентів цих країн. 

«Ця зустріч відбувається у прикордонному з білоруссю місті Білосток. І це є свідченням глибокого розуміння глобальних безпекових викликів, захисту спільних інтересів і необхідності підвищення безпеки у регіоні», — наголосив насамперед Спікер Парламенту України. 

За результатами зустрічі, під час спілкування зі ЗМІ, він повідомив, що основні переговори відбудуться у вівторок, 11 червня. Проте серед головних тем порядку денного — безпека у регіоні, безпекова ситуація в Україні й нагальні оборонні потреби України. 

«Нині вкрай важливим є зняття будь-яких обмежень на використання для стримування агресора наданої нам партнерами зброї, а також захист нашого повітряного простору шляхом надання Україні авіації й систем ППО», — акцентував Спікер Парламенту України. 

Окрім того, він зазначив, що важливою залишається й допомога у відновленні цивільної енергетичної інфраструктури України, знищення якої є цинічною метою ворога. 

Також, під час спілкування зі ЗМІ, Голова Верховної Ради України закцентував, що 15-16 червня у Швейцарії відбудеться Саміт миру, що збере світових лідерів, які прагнуть якнайшвидшого повернення в Україну справедливого й тривалого миру. Руслан Стефанчук висловив вдячність, що керівники всіх присутніх сьогодні у Білостоку країн візьмуть у ньому участь.

Спікер Парламенту України висловив переконання, що шлях до миру й реалізація Формули миру Президента України Володимира Зеленського повинні мати й парламентський вимір.

Окрім того, він анонсував, що під час завтрашнього Саміту йтиметься й про проєкти з відбудови України, частина з яких уже розпочалася: «У відбудові України обов’язково мають брати участь Польща, Естонія, Латвія й Литва». 

Також Руслан Стефанчук зазначив, що сторони обговорять європейський і євроатлантичний порядок денний, в якому для України сьогодні головним питанням є якнайшвидший початок переговорів про вступ до Європейського Союзу й запрошення до членства у НАТО.

На завершення, Голова Верховної Ради України висловив вдячність колегам і друзям із Польщі, зокрема, Шимону Головні, з Естонії, зокрема, Лаурі Хуссару, із Латвії, зокрема, Дайзі Мієрині, та з Литви, зокрема, Вікторії Чміліте-Нільсен, а в їхніх шановних особах — дружнім польському, естонському, латвійському й литовському народам за всю ту допомогу, яка надається Україні у ці непрості часи.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

14 червня 2024 15:49
14 червня 2024 15:23
13 червня 2024 15:08
13 червня 2024 14:30
12 червня 2024 21:25
12 червня 2024 20:51
12 червня 2024 20:07
12 червня 2024 18:50
12 червня 2024 17:47
12 червня 2024 17:42