Насамперед Спікер Парламенту України висловив вдячність представникам кожної з країн за активну й послідовну підтримку України у протистоянні загарбницькій війні російської федерації. 

Під час зустрічі сторони обговорили парламентський контроль у сфері публічних закупівель, що є однією з основних функцій Верховної Ради України. Зокрема, цьому присвячена діяльність Рахункової палати. 

«Саме Рахункова палата, як незалежний орган,  аналізує використання коштів із державного бюджету України й інформує Парламент і суспільство про результати цього контролю», — зауважив Руслан Стефанчук. 

Також Голова Верховної Ради України повідомив, що Український Парламент здійснює свої контрольні повноваження шляхом заслуховування урядових звітів, проведення «годин запитань» до Кабінету Міністрів України та парламентських слухань. Верховна Рада України має органи з контрольними функціями, зокрема, це комітети, тимчасові слідчі комісії та незалежний орган зі спеціальною компетенцією — Рахункова палата: «Взаємодія Рахункової палати з Українським Парламентом закріплена Конституцією України. Цей орган є повністю незалежним та самостійним, самостійно планує свою діяльність». Водночас Рахункова палата звітує перед Парламентом про свою роботу та надсилає до Верховної Ради України звіти щодо здійснених контрольних заходів.

Руслан Стефанчук акцентував, що це особливо важливо у контексті здійснення незалежної перевірки законності використання макрофінансової допомоги країн-партнерів та ефективності державних видатків. «Головне завдання та мета Парламенту — зробити все можливе, аби зберегти ефективність Рахункової палати», — наголосив Спікер Парламенту України, додавши, що постійно вивчаються кращі практики іноземних аудиторських органів для покращення роботи Рахункової палати. 

Окрім того, під час зустрічі Голова Верховної Ради України повідомив про законодавчі зміни, що покликані зміцнити інституційну спроможність Рахункової палати й розширити її повноваження. Зокрема, це останні зміни у законодавстві, що унормовують можливості Рахункової палати здійснювати аудити відповідності.

«Поглиблена співпраця з вищими органами аудиту іноземних держав, розвиток та посилення Рахункової палати сприятиме адаптації процедур зовнішнього державного аудиту до міжнародних стандартів і зміцнить роль Українського Парламенту у процесі здійснення контрольних функцій», — наголосив насамкінець Голова Верховної Ради України. 

 

 
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

12 липня 2024 17:29
12 липня 2024 16:36
11 липня 2024 13:55
11 липня 2024 11:52
10 липня 2024 21:27
10 липня 2024 19:20
10 липня 2024 19:09
10 липня 2024 17:15
10 липня 2024 16:45
10 липня 2024 15:36