Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк разом із  Спікеркою Саейми Латвії Дайгою Міерінею та латвійською парламентською делегацією відвідали Чернігівщину.

Вони ознайомилися з ходом відновлювальних робіт у с. Ягідне, де за фінансової підтримки Латвії будуються модульні будинки для мешканців села. Також взяли участь у відкритті Жіночого Хабу Святої Ольги у Чернігові, який надаватиме психологічну та правову допомогу жінкам, постраждалим від насилля. Окрім того, побували в дитячому садочку, які відновлюються латвійським коштом.

«Сьогодні лунало багато слів вдячності Латвії! Вони абсолютно заслужені! Потужна військова, економічна та гуманітарна допомога Україні на понад 600 млн євро. Це — про відчуття солідарності, справедливості та здоровий прагматизм. Латвія пообіцяла допомагати Чернігівщині й дотримується обіцянки. Парламент Латвії виділив 5 млн євро для відновлення Чернігівської області у 2024 році», — наголосила Віцеспікерка Олена Кондратюк.

Вона також зазначила, що допомогу надає не лише Латвійська держава, але й волонтерські та благодійні організації.

«Кожен другий в Латвії донатить Україні! Загалом неурядові організації зібрали та передали в Україну гуманітарної допомоги на 45 млн євро», — додала Заступниця Голови Верховної Ради України.

Олена Кондратюк підкреслила, коли ми говоримо про справедливість, то варто відзначити, що Латвія однією з перших визнала рф державою-терористом і не боїться говорити про це на весь світ; послідовно адвокує вступ України в ЄС і НАТО; очолила коаліцію дронів та загалом виділила для України 1.3% свого ВВП, що є третім місцем у світі за цим показником.

«Я абсолютно відверто сказала сьогодні в присутності пані Дайги, що якби всі країни ЄС і НАТО діяли як Латвія, якби всі виділяли стільки відсотків свого ВВП, ми б уже давно перемогли у цій війні. Також подякувала пані Спікерці особисто від себе й від Парламенту України за останню резолюцію, яку прийняла Саейма Латвії про засудження депортації рф українських дітей. Із закликом до всього світу об’єднати зусилля й повернути всіх українських дітей додому», — сказала Віцеспікерка Олена Кондратюк.

Вона також зауважила, що Латвія вперше в ЄС прийняла рішення про конфіскацію російського державного майна на користь України, а саме щодо націоналізації «Будинку москви».

«Окремий Закон для цього було прийнято Парламентом Латвії. Ми сподіваємося, що це стане прикладом для наслідування усіма країнами ЄС. Заморожені російські активи мають бути конфісковані та використані на користь України вже сьогодні», — переконана Олена Кондратюк.

Коментуючи підсумки поїздки на Чернігівщину, Заступниця Голови Верховної Ради України відзначила важливість того, «щоби наші друзі, партнери та колеги з латвійського Парламенту на чолі зі Спікеркою особисто бачили куди виділяються і як використовуються латвійські кошти для відновлення України».

Олена Кондратюк також закликала Латвію продовжувати фінансувати програму розмінування на Чернігівщині.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

15 липня 2024 09:10
12 липня 2024 17:29
12 липня 2024 16:36
11 липня 2024 13:55
11 липня 2024 11:52
10 липня 2024 21:27
10 липня 2024 19:20
10 липня 2024 19:09
10 липня 2024 17:15
10 липня 2024 16:45