Сторони обговорили подальшу військову підтримку України, незаконну депортацію росією українських дітей, підтримку Формули миру Президента України Володимира Зеленського та євроатлантичну інтеграцію України. 

Насамперед Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук висловив вдячність за всю допомогу, надану Україні Канадою. 

«Майже за два роки війни ми зберегли Україну та звільнили половину окупованих територій. Ми поклали край військовому домінуванню рф у західній частині Чорного моря», — зауважив він, повідомивши, що, попри успіхи, ситуація на фронті залишається складною, оскільки ворог переважає кількісно — Україна потребує покриття значного дефіциту відповідної бойової техніки.

«Зараз критично важливим для нас є продовження військової підтримки», — акцентував Спікер Парламенту України, озвучивши потреби, зокрема, щодо комплексів протиповітряної оборони та ракети до них, артилерія й боєприпаси. 

Руслан Стефанчук подякував Палаті громад Парламенту Канади за ухвалення резолюції, яка засуджує воєнні злочини російської влади та геноцид насильницької депортації українських дітей на територію рф. Він зауважив, що Канада стала першою країною, яка провела міжнародну конференцію United for Justice: War Crimes against Ukrainian Children щодо викликів, пов’язаних зі скоєнням воєнних злочинів проти українських дітей. Спікер Парламенту України привітав ініціативу Міністра закордонних справ Канади щодо започаткування міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей.

Голова Верховної Ради України подякував Канаді за чітку та послідовну позицію на користь членства України у НАТО. Він висловив сподівання, що до наступного Саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні у липні 2024 року, вдасться досягти мети — максимального прогресу у виконанні рішень Вільнюського саміту й отримати запрошення приєднатися до НАТО.  

Зі свого боку, Спікер Палати громад Парламенту Канади акцентував, що Перемога України — це перемога міжнародного порядку й Парламент Канади повністю підтримує Україну та Український народ. 

Насамкінець Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук запросив Спікера Палати громад Парламенту Канади Грега Фергюса відвідати з робочим візитом Україну, наголосивши, що такий візит став би потужним сигналом підтримки України з боку дружньої Канади у ці найважливіші часи новітньої історії. 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

13 квітня 2024 15:36
12 квітня 2024 19:52
12 квітня 2024 18:24
11 квітня 2024 13:40
09 квітня 2024 17:46
08 квітня 2024 19:18
05 квітня 2024 11:46
03 квітня 2024 20:19
03 квітня 2024 13:43
03 квітня 2024 12:21