«Візит в Україну напередодні публікації Звіту про розширення Євросоюзу безумовно є важливим сигналом підтримки України», — наголосив під час розмови з Президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн Спікер Парламенту України. 

Він акцентував, що Україна здійснила комплексні й структурні реформи у межах виконання семи рекомендацій Єврокомісії. 

«Україна залишається відданою подальшому продовженню цих реформ», — зауважив Руслан Стефанчук, зазначивши, що позитивний звіт Європейської комісії й безумовне рішення про початок переговорів з Україною до кінця 2023 року будуть вкрай важливими для України й українців.

Окрім того, у межах свого візиту до України Президентка Єврокомісії виступила з промовою з трибуни Верховної Ради України. 

Під час свого виступу вона повідомила, що наступного тижня буде оголошено 12-й пакет санкцій проти росії, який передбачатиме внесення до переліку майже ста нових фізичних осіб, нові заборони на імпорт й експорт, дії щодо збільшення ліміту цін на нафту та суворі заходи щодо компаній, які обходять санкції. Водночас вона додала, що продовжується робота з питання використання прибутків від заморожених суверенних російських активів: «Цей механізм підтримає відновлення та відбудову України впродовж наступних чотирьох років». 

«Ви боретеся не лише за свою свободу, свою демократію та своє майбутнє, але й за наше також», — наголосила Урсула фон дер Ляєн, зауваживши, що народ України не має вчитись, як бути європейцями, бо і є європейцями.

«Ми не маємо повторювати помилок 2014 року й ми продовжуємо чинити максимальний тиск на росію аж до кінця агресії та допоки Україна не встановить справедливий і тривалий мир», — зазначила Президентка Єврокомісії: «Занадто тривалий час багато хто в Європі вважав, що ми можемо торгувати з росією й інтегрувати її до європейського безпекового порядку, але це не спрацювало та це не спрацює, допоки росія у своїх діях керуватиметься божевільними мріями про імперію». 

Насамкінець вона висловила впевненість, що Україна зможе досягти своєї амбіційної мети — ухвалення історичного рішення про початок процесу переговорів про вступ вже цього року. «Ви не просили знижок чи обхідних шляхів, замість цього ви показали, на що спроможна українська демократія. Розмах і глибина реформ, через які ви пройшли, вражають», — наголосила Урсула фон дер Ляєн, зауваживши про конституційну реформу правосуддя, обрання членів Вищої ради правосуддя, антикорупційну програму, поступ у протидії відмиванню грошей, важливі заходи з обмеження тиску олігархів на суспільне життя, новий Закон «Про медіа» та поступ у сфері національних меншин: «Ми знаємо, що це не завжди було легко, але це нормальний шлях для будь-якої демократії». 

«Разом ми можемо перемогти в цій битві, разом ми можемо довершити наш союз, разом ми можемо привести Україну до нашого спільного європейського дому», — акцентувала Президентка Єврокомісії. 

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

25 лютого 2024 14:50
24 лютого 2024 15:48
24 лютого 2024 15:31
24 лютого 2024 15:24
24 лютого 2024 15:05
23 лютого 2024 18:40
23 лютого 2024 18:38
23 лютого 2024 15:26
23 лютого 2024 13:55
22 лютого 2024 18:19