Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк перебуває з робочим візитом у Одесі, де відвідала Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова.

Під час візиту до навчального закладу, Олена Кондратюк зустрілася з ректором університету Вячеславом Трубою, який розповів, чим живе університет і як працює в умовах війни.

«Це один із найстаріших та найпотужніших освітніх осередків на півдні України. В умовах повномасштабного вторгнення рф, тут у змішаному форматі  навчається 7000 студентів та працює 638 викладачів», — зазначила Віцеспікерка.
 
У ході зустрічі ректор університету Вячеслав Труба повідомив, що попри всі труднощі навчальний процес у закладі триває, хоча відзначається загальне падіння рівня знань вступників після старшої школи. На рівень багатьох випускників шкіл спочатку негативно вплинула пандемія коронавірусу, а згодом і велика війна. Тож викладачам доводиться заповнювати пробіли в шкільному навчанні на першому курсі.

Під час розмови також йшлося, що серед абітурієнтів усе більше втрачається інтерес до таких спеціальностей, як скажімо геологія, фізика, хімія. Ще один серйозний виклик для всіх університетів — підготовка до опалювального сезону і проходження зимового періоду.

Торкнулися сторони й перспектив державно-приватного партнерства та фінансування університетських проектів зусиллями спільнот випускників, що є звичною практикою в західній освіті, але ще на так поширеною в Україні.

Обговорили співрозмовники також питання безпеки навчального процесу, студентів та викладачів. Олена Кондратюк ознайомилася із укриттями на території закладу, які відповідають необхідним стандартам, зокрема, мають проведену воду, вентиляцію та вайфай, обладнані аптечками,  вогнегасниками,  інструментами. У всіх приміщеннях є обов'язкова кількість виходів.
«Абсолютно всі вищі освітні заклади та школи в Україні мають бути обладнані укриттями, так як це є, наприклад, в Ізраїлі. Це наша нова реальність і вимога до повсякденного життя та навчання», — наголосила Віцеспікерка.

Водночас вона зауважила, що, на жаль, освітні заклади України забезпечені укриттями лише на 67,8%, тому робота з облаштувань та будівництва нових сховищ повинна вестися постійно. Зокрема, вона повідомила, що для цього на 2023 рік було передбачено 1,5 млрд грн. А у проекті Держбюджету на 2024 рік, який представлено Урядом, на укриття вже передбачається 2,5 млрд. грн.

«Маємо зрештою прийти до показника 100% забезпеченості укриттями серед шкіл, університетів та дошкільних закладів. Це питання збереження життів та можливості для безпечного і безперервного навчання дітей та молоді саме в Україні», — підкреслила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради України подякувала колективу університету за те, що попри постійні ракетні обстріли, вони продовжують працювати і надавати якісні освітні послуги в незламній Одесі.

 «Дякую за цю величезну і надважливу працю! Освіта під час війни має бути одним із пріоритетів. Вигравши війну, ми маємо виграти й мирне та успішне майбутнє країни, а без освіченої та конкурентоздатної молоді — це майже неможливо», — наголосила Олена Кондратюк. 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

20 червня 2024 15:19
19 червня 2024 20:21
19 червня 2024 16:33
19 червня 2024 15:24
19 червня 2024 14:00
19 червня 2024 11:20
18 червня 2024 18:20
18 червня 2024 17:25
18 червня 2024 16:00
18 червня 2024 09:15