Шановні представники Верховної Ради!

Дорогі українські друзі!

Для мене велика честь стояти тут перед вами сьогодні. За останні 18 місяців я бувала в Україні декілька разів: у Києві, Бородянці, Миколаєві, Одесі й сьогодні в Бучі. Руйнації, які принесла війна, крають серце.

Гнітюча брутальність російської агресії, безглузде зло. Я бачила солдатів, які втратили ноги, руки, родини, які втратили домівки, матерів, які мали попрощатися з синами. Ніяких слів не буде достатньо, щоб описати страждання, які ви проходите. Але, попри нелюдяність війни, попри несправедливість, попри весь біль, Україна і ви все-таки тримаєтеся. Світ бачить неймовірну силу українського народу. Воля, ніколи не здаватися, давати відсіч агресору, окупанту, як ви боретеся за те, щоб відновити українську територію, відновити справедливість і повернути мир до Європи, до нашої Європи. Дорогий народе України! Ваша боротьба — це наша боротьба.

Нещодавно ваш сміливий Президент Зеленський та перша леді пані Зеленська були в Данії. Я сподіваюсь, що ви відчули щиру підтримку всієї Данії, всіх данців і всього данського Парламенту, як ми міцно тримаємося разом з Україною, як маємо спільне бажання помагати вам, наскільки можливо.

Відколи почалася війна, ми віддали нашу артилерію, ми давали танки, броню, ракети, снаряди. І нещодавно ми оголосили про передачу дев'ятнадцяти  F-16, бойових літаків. Саме в ці хвилини українські пілоти та технічний персонал навчаються в Данії як працювати на літаках F-16. Я зустрічалася з цими чоловіками, жінками — українками і українцями —  в Данії. Вони дуже пишаються, вони впевнені і дуже хочуть скоріше привезти літаки F-16 додому, до України.

Шановні народні депутати! Дозвольте відзначити ваші зусилля в тому, щоби тримати вашу країну сильною перед обличчям руйнації. Багато було зруйновано: інфраструктура, школи, магазини, але кожен докладається як може, будуєте нове мирне майбутнє, сильнішу Україну, боретеся з корупцією навіть під час війни. Ви наближаєтеся до Європейського Союзу, до НАТО, і я вражена глибоко і по-справжньому. Данія підтримуватиме вас. І не сумнівайтеся — ми з вами на цьому довгому шляху. Ми з вами надовго.

Багато хто казав, що війна ніколи не повернеться до Європи. Вони помилилися. І вони не розуміли росії. Я кажу: досить бути наївними. Ця війна може зупинитися вже сьогодні, треба лише, щоб росія відвела свої війська, і цей кошмар закінчиться. А до того, шановні українські друзі, ми будемо вам помагати, і ніхто в Європі не може сказати, що є якась втома від війни. Ви її ведете і ми будемо йти з вами скільки потрібно. Данія не підведе. Ми будемо сильними партнерами для розбудови миру в Україні. І ми будемо підтримувати ваші зусилля в тому, щоб налагоджувати взаємини з країнами по всьому світу, з країнами, які розуміють, що ця безглузда війна мусить закінчитися; з країнами, які згодні, що має домінувати принцип суверенності, що не можна потурати агресії, що мир має бути відновлений на ваших умовах.

Коли Президент Зеленський прибув із візитом до Данії, він звертався до данського Парламенту, до данського народу, а сьогодні я хочу повернути ці слова до вас. Я хочу подякувати Україні. Президент, депутати, кожен українець та українка гідні подяки. Спасибі, що ви б’єтеся, даєте відсіч. Жодна людина не мусить терпіти цього. Я дякую вам за вашу витривалість, за те, що протистоїте цій несправедливості, що ви стоїте за наші спільні демократичні цінності, що вибираєте правильне — сторону добра, що показуєте нам щодня, що таке справжня сміливість. Ви — нація героїв!

Дякую вам! Слава Україні!
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

13 квітня 2024 15:36
12 квітня 2024 19:52
12 квітня 2024 18:24
11 квітня 2024 13:40
09 квітня 2024 17:46
08 квітня 2024 19:18
05 квітня 2024 11:46
03 квітня 2024 20:19
03 квітня 2024 13:43
03 квітня 2024 12:21