У середу, 15 березня українська парламентська делегація на чолі з Першим заступником Голови Верховної Ради України Олександром Корнієнком продовжила роботу на полях 146-ої Асамблеї Міжпарламентського союзу. Зокрема, провела ряд зустрічей із представниками Франції, Польщі, Іспанії та Уганди.

«Ми високо цінуємо рішучу підтримку України з боку Франції, розуміння загроз, які несе агресія рф для всіх нас і для наших цінностей», — наголосив Перший віцеспікер, зауваживши, що вкрай важливо посилити міжнародну ізоляцію росії та притягнути її до відповідальності за злочини, скоєні в Україні.


Окрім того, українські делегати обговорили з представниками Французької Республіки спільні дії щодо створення спеціального трибуналу, посилення військової допомоги України та санкційного тиску.

«Польща — наш стратегічний партнер. Ми вдячні за підтримку Українського народу та за те, що Польща стала прихистком для багатьох сімей, які були змушені тікати від війни», — зазначив під час зустрічі Олександр Корнієнко.


Водночас парламентська делегація проінформувала польських колег про актуальну ситуацію в Україні, наслідки в енергетичній сфері після обстрілів та навчання української армії: «Вдячний за завжди продуктивний діалог, звірили годинники, працюємо далі».

Українські делегати також зазначили, що обговорили з представниками Республіки Польща майбутній формат співпраці у межах Міжпарламентського союзу та поділилися варіантами можливих нових форматів такого співробітництва.


«Наш двосторонній діалог має чудову динаміку. Україна вдячна Іспанії за військову допомогу та рішення приєднатися до танкової коаліції. Важливо дати відсіч агресії й повернути наші окуповані території, які зараз потерпають від жорстоких дій», — акцентував Перший заступник Голови Верховної Ради України: «Ми маємо працювати над тим, щоби покарати винних та всі причетні до скоєних злочинів були притягнуті до відповідальності».

У межах п’ятого робочого дня на майданчиках 146-ої Асамблеї МПС народні депутати України-члени української парламентської делегації також взяли участь у ряді зустрічей і заходів. Зокрема, у засіданні Бюро Форуму жінок.

На полях 146-ої Асамблеї Міжпарламентського союзу українська делегація зустрілася з представниками Республіки Уганда. Під час розмови сторони обговорили поглиблення відносин між країнами, а також питання підтримки України, у чому запевнили угандійські колеги українських делегатів. «Ми боремося за весь світ, за міжнародні закони та визнані кордони», — наголосив член української делегації Олександр Мережко, додавши, що Україну підтримують багато країн, адже триває боротьба зі злом. Водночас Олексій Жмеренецький зауважив, що росія займається пропагандою та поширює у світі міфи про Україну, адже «розуміє, що Україна може бути успішною й без неї». Олександр Санченко, зі свого боку, акцентував на необхідності обміну контактами та посилення відносин між Угандою та Україною. Водночас угандійська делегація зазначила, що спочатку країна займала нейтральну позицію, так само голосуючи на Генеральній асамблеї ООН, але, «дивлячись на жахіття, які відбуваються в Україні, поступово змінює позицію та усвідомлює, що настав час сказати своє слово, висловити свою позицію, саме тому Президент Уганди декілька тижнів тому ініціював розмову з Президентом України Володимиром Зеленським».

До складу делегації входять народні депутати України: Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, членкиня Комітету з питань екологічної політики та природокористування Леся Василенко, членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Альона Шкрум, членкиня Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Ольга Руденко, член Комітету аграрної та земельної політики Артур Герасимов, Голова підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Комітету України з питань антикорупційної політики Олексій Жмеренецький, член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Санченко.

Довідково. Міжпарламентський союз (Inter-Parliamentary Union, IPU) є глобальною організацією національних парламентів. Заснована понад 133 років тому, як перша багатостороння політична організація у світі, що заохочує співпрацю та діалог між усіма націями.

Нині до МПС входять 178 національних парламентів і 14 регіональних парламентських органів. Він сприяє розвитку демократії та допомагає парламентам стати сильнішими, молодшими, гендерно збалансованими та більш представницькими.

Очікується, що під час 146-ї Асамблеї МПС у Бахрейні сотні парламентаріїв з усього світу візьмуть участь в обговоренні теми «Сприяння мирному співіснуванню та інклюзивним суспільствам: боротьба з нетерпимістю».

Під час Асамблеї МПС запропонує можливості для обміну передовим досвідом для сприяння інклюзії та підтримки мирного співіснування як передумови стійких, згуртованих і демократичних суспільств.

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

15 липня 2024 14:11
15 липня 2024 09:10
12 липня 2024 17:29
12 липня 2024 16:36
11 липня 2024 13:55
11 липня 2024 11:52
10 липня 2024 21:27
10 липня 2024 19:20
10 липня 2024 19:09
10 липня 2024 17:15