Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк разом із Президенткою Парламентської Асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям відвідали Бородянку.

Вони ознайомилися із наслідками руйнувань житлового сектора, цивільної інфраструктури та умовами проживання місцевих мешканців у модульному містечку для тих, хто втратив житло внаслідок російської агресії.

Це вже друга зустріч Віцеспікерки Парламенту України з новообраною Президенткою Парламентської Асамблеї НАТО.

«Вперше ми зустрілися у Брюсселі у грудні. І якраз обговорювали важливість прийняття резолюції Парламентською Асамблеєю НАТО визнання рф країною-терористом та необхідність створення спецтрибуналу для покарання політичної верхівки росії.

Вдячна, що пані Жоель приїхала в Україну, щоб на власні очі побачити жахи і реалії війни росії проти України. Упевнена, це вражає і працює набагато ефективніше, ніж дипломатичні переговори в кабінетах», — зазначила Олена Кондратюк.

За її словами, під час перебування у Бородянці, Президентка ПА НАТО була до сліз шокована побаченим.

«Від потрощеного рашистськими кулями пам‘ятника нашому Тарасу Шевченку, до понівечених ракетами житлових будинків, під завалами яких загинуло 42 людини. Я чула від пані Жоель «це просто шок… як таке можна робити з цивільними людьми, сім‘ями, дітьми...». На очах у пані Президентки сльози від побаченого», — розповіла Олена Кондратюк.

Відвідавши разом із Жоель Гарріо-Майлям модульне містечко, в якому зараз проживають понад 270 мешканців, які втратили житло, Віцеспікерка зауважила, що «це наочна демонстрація того, як Україна відновлюється і відбудовується, і що нам потрібна зброя, боєприпаси і ППО від наших західних партнерів».

«Нам необхідно розгорнути в Україні таку систему ППО, яка б дала можливість людям жити, працювати і вчитися в Україні, не боячись, що одного дня на їх будинок, школу чи дитячий садок знову впадуть ракети»,  — наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України.

«Ми у Парламентській Асамблеї НАТО налаштовані і надалі рішуче та неухильно підтримувати Україну, зокрема у наданні гуманітарної, фінансової та військової допомоги. Ми свідомі того, що Україна бореться не просто за себе, свій вибір і свою свободу, але й за демократію та свободу вибору для народів усієї Європи», —  запевнила Жоель Гарріо-Майлям.

«Ми в Україні також очікуємо, що всі європейські парламенти доєднаються до тієї ініціативи, яку зробила Парламентська Асамблея НАТО, а саме — про визнання рф країною-терористом і створення спецтрибуналу», — підкреслила Олена Кондратюк.

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

22 березня 2023 15:45
21 березня 2023 16:30
21 березня 2023 16:18
20 березня 2023 17:21
20 березня 2023 16:53
17 березня 2023 20:05
17 березня 2023 14:05
17 березня 2023 12:40
16 березня 2023 18:13
16 березня 2023 14:48