Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зустрівся з Генеральною секретаркою Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич під час перебування на Міжнародній конференції з відновлення України у швейцарському Лугано.

Він подякував Марії Пейчинович-Бурич за підтримку України Радою Європи, особливо за рішення Парламентської асамблеї Ради Європи про зупинку членства російської федерації в організації.

«Це справжня підтримка, яку відчуває не лише Україна, а весь цивілізований світ. Ми сподіваємося, що ваш конкретний приклад підтримають багато інших організацій, які ще чомусь вагаються й намагаються знайти діалог із росією. На нашу думку, це абсолютно хибний шлях», — зазначив Руслан Стефанчук.

Він зауважив, що Україна веде велику роботу для дотримання принципів Ради Європи. Наприклад, нещодавно Парламент схвалив Стамбульську конвенцію, що є великою перемогою саме у частині дотримання прав людини.

За його словами, у цій сфері особливо важливим для України стало питання прав жінок та дітей, які найбільше порушуються під час війни.

«Сьогодні десятки, інколи сотні тисяч, українок і українців, примусово вивозять з окупованих місць України до російської федерації. Ми сподіваємося у цьому напрямі на потужну політичну й практичну підтримку з боку міжнародних організацій, тому що це українки та українські діти, які мають повернутися в Україну», — закликав Спікер Парламенту України.

Крім того, Руслан Стефанчук запропонував Раді Європи відреагувати на останні рішення росії, яка «не зупиняється ні у своїй війні, ні в продукуванні рішень, спрямованих на підтримання війни та руйнації світового порядку». Одним із таких неврівноважених рішень Руслан Стефанчук назвав  внесення до держдуми російської федерації законопроекту про те, що рф може долучати до своїх територій будь-які частини інших країн.

«Це страшний прецедент, який руйнує на законодавчому рівні всю систему світового порядку. Ваші лідери та робочі органи могли б висловитися щодо кожного такого законопроекту, щоби була чітко зрозуміла позиція Ради Європи», — закликав Голова Верховної Ради України.

Насамкінець він ще раз наголосив, що «Україна була і залишається відданою принципам і цінностям Ради Європи, і завжди буде дотримуватися їх незалежно від того, чи є в Україні війна, чи ми живемо в мирному часі. Тому що для нас цінності і принципи мають значення».

Зі свого боку, Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич привітала рішення Швейцарської Конфедерації та України об’єднатися для організації такої масштабної Конференції для відновлення України.

«Ми робимо з різних сторін усе, щоби підтримати Україну. І це спільне засідання та наша синергія також дуже важлива з огляду на те, що потреби України є нагальними», — зазначила Марія Пейчинович-Бурич та додала, що Рада Європи була однієї із перших інституцій, які відреагували на війну, розв’язану росією в Україні,  швидко і об’єднано.

За її словами, наміри росії у цій війні вже повністю зрозумілі: «руйнувати людські життя, руйнувати життя в цілому, руйнувати інфраструктуру, зруйнувати і стерти», і завдання всього світу, і Ради Європи також, зупинити війну в центрі Європи у 21 сторіччі.

«Ми зробили все, що могли, і робимо все, що можемо для України, щоби показати нашу підтримку, яка є дуже великою», — наголосила Марія Пейчинович-Бурич.

Також вона висловила захоплення законодавчим процесом, який Український парламент не припиняє, попри війну.

«Це дуже хоробро, це показує ворогу, що життя продовжується в Україні, і депутати працюють, роблячи все для того, щоби допомогти Уряду і Президенту», — зауважила наприкінці зустрічі Генеральна секретарка Ради Європи.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

02 жовтня 2023 22:10
02 жовтня 2023 19:34
02 жовтня 2023 17:51
01 жовтня 2023 18:55
01 жовтня 2023 13:36
01 жовтня 2023 08:30
29 вересня 2023 20:17
29 вересня 2023 18:57
29 вересня 2023 18:20
29 вересня 2023 17:38