Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко в ефірі національного телемарафону «UA разом» розповів про готовність Парламенту до прийняття важливих рішень на виконання умов для членства України в ЄС.

Він зауважив, що підписаний вчора на засіданні Парламенту спільний документ від  — Президента України, Уряду та Парламенту — є ще одним  підтвердженням того, що на шляху до євроінтеграції ми єдині і не маємо протиріч.

«Будемо рухатися в одному напрямку, адже це ті три суб’єкти  законодавчої ініціативи, мають право вносити закони. Тому важливо, щоб всі рухались в одному напрямку — вступу України до ЄС», — наголосив Олександр Корнієнко.

Що стосується ще однієї гілки влади — судової, яка є незалежною, за словами Першого віцеспікера Парламенту, сьогодні триває її реформа, яка дозволить  за кілька років очистити і  перезавантажити суддівський корпус, що теж є однією із надважливих умов членства у ЄС.

Крім того, зауважив Олександр Корнієнко, Парламент продовжує свою роботу над реформою Конституційного суду, і вже проведено велику її частину.

«До другого читання підготовлено законопроект, який якраз регламентує  діяльність КСУ. Це особливий орган, який діє за  Конституцією, але не має регламенту. І тут виникає питання довіри до вищого суду країни. Тому законодавці працюватимуть над  тим,  щоб він працював чесно, прозоро, і його рішення не викликали питань у суспільства», — підкреслив Перший заступник Голови Парламенту.

Він також нагадав, що ступінь виконання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС вже досягла 60%, прийнято багато євроінтеграційних законів, а ще близько 40 готові до прийняття.

«Вчора Парламент ухвалив важливі законопроекти, які стосуються сфери інтелектуальної власності — нову редакцію про авторське право в Україні, що є дуже важливим, оскільки це втілення європейського підходу; нову редакцію бухгалтерського обліку; закони про статистику тощо», — розповів Олександр Корнієнко про останні євроінтеграційні рішення Парламенту та додав, що це фундаментальні речі, які  будуть нас  наближати до ЄС.

За його словами, не всі рішення на шляху до ЄС будуть легкими, але Парламент вже планує будувати свою роботу «так, щоб наступного року почати перемовини про членство в ЄС».

«Для цього треба багато працювати і Верховна Рада України готова працювати. Ми будемо інтенсифікувати нашу роботу саме у сфері імплементації євродиректив, щоб швидко приймати ті закони, які наближатимуть нас до вступу в ЄС», — наголосив Олександр Корнієнко, додавши, що у Парламенті є повне розуміння усіх політичних сил, що європейська інтеграція, це та «тема, яка має об’єднувати, щоб рухатись впевненим темпом вперед».

Зокрема, таку єдність та відкритість до дискусій, без політичного тиску, Парламент показав під час ухвалення, наприклад, Антикорупційної стратегії чи ратифікації Стамбульської конвенції.

«Україна в цьому плані максимально відкрита країна. Дискусія, як демократія, нікуди з України не може подітися. Це наша ознака, наша риса, цінність, за яку зараз воюють хлопці і вся країна», — насамкінець підкреслив Перший віцеспікер українського Парламенту. 


 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

05 грудня 2023 19:30
05 грудня 2023 18:59
05 грудня 2023 16:31
04 грудня 2023 21:58
04 грудня 2023 19:11
30 листопада 2023 21:27
30 листопада 2023 20:38
30 листопада 2023 20:04
30 листопада 2023 09:10
29 листопада 2023 18:35