Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук відвідав постраждалі райони Київщини: Бучу, Бородянку та Ірпінь разом із Головою Сенату Парламенту Чеської Республіки Мілошом Вистрчілом і Маршалком Сенату Республіки Польща Томашом Гродзьким.

Руслан Стефанчук висловив глибоку вдячність панам спікерам, які першими з очільників європейських парламентів відгукнулися на його пропозицію відвідати Україну, щоб на власні очі побачити наслідки звірств російських військ та панування «руського міра». 

«Це перші спікери, які погодилися на мою пропозицію поїхати в Україну та на власні очі побачити, до чого спричиняють загравання з росією, «умиротворення агресора», якими можуть бути наслідки мовчання. Я дуже хочу подякувати Польщі та Чехії – нашим побратимам, які ніколи не мовчали. Вони завжди були першими, хто говорив про необхідність супротиву рф. Ми маємо можливість на власні очі побачити, що відбувається геноцид українського народу, усі можливі та неможливі воєнні злочини. Усе це документується, фіксується», — наголосив Голова українського Парламенту.

За його словами, свою готовність відвідати Україну вже також висловили спікери Грузії, Румунії, Швейцарії. Руслан Стефанчук зазначив, що своїм візитом європейські колеги демонструють не лише свою підтримку України, а й сміливість і відданість ідеалам добра.

«На моє глибоке переконання, найефективніше спілкування – це спілкування між народами. А спілкування між народами можливе через спілкування з органами, які представляють народи, – із парламентами… Парламенти Польщі та Чехії – це ті, які на передовій підтримки України. Тому від імені українців, від імені українського Парламенту, я хочу подякувати вам, вашим парламентам за ухвалені рішення, передану зброю, фінансову допомогу, потужні санкції та, звичайно, за вашу підтримку України на шляху євроінтеграції», — наголосив Руслан Стефанчук.  

Зі свого боку, спікер парламенту Чехії Мілош Вистрчіл зауважив, що вони глибоко вражені побаченим і готові донести тим, хто ще має сумніви у скоєнні злочинів росією в Україні, правду про страшні події.

«Ми вважаємо Україну незалежною і демократичною країною. Навіть у таких обставинах працює український Парламент, діє українська держава. І ми хочемо сказати, що дуже шануємо вашу мужність, ваше бажання жити в незалежній державі. Ми в Чехії, а також впевнений, у Польщі, знаємо, що ви воюєте не лише за власну незалежність, за власну демократію, але також за нашу. Ви тут боретеся за ті європейські цінності, які принесли Європі добробут і процвітання», — підкреслив пан Вистрчіл. 

Маршалок Польського Сейму Томаш Гродзький також наголосив на тому, що немає жодного виправдання жорстокій агресії росії проти вільної та незалежної країни, лише тому, що ця країна має прагнення долучитися до сім’ї європейських, вільних країн.

«Ця війна має бути закінчена якомога швидше... Україна має бути якнайшвидше відбудована, а всіх злочинців варто відповідно покарати. Я глибоко вірю у те, що вільний світ, через таку кров та пожертву українського народу, буде в змозі перемогти цивілізацію смерті та нехтування людським життям», — наголосив пан Гродзький.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

12 червня 2024 21:25
12 червня 2024 20:51
12 червня 2024 20:07
12 червня 2024 18:50
12 червня 2024 17:47
12 червня 2024 17:42
12 червня 2024 14:55
12 червня 2024 12:58
12 червня 2024 10:23
12 червня 2024 10:13