Позиції України щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі та повного припинення вогню залишаються незмінними та будуть представлені Президентом України Володимиром Зеленським на саміті Східного партнерства за участю лідерів ЄС і країн-членів Європейського Союзу, який відбудеться у Брюсселі 15 грудня. Про це заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, спілкуючись із журналістами.

«Фактично «нормандська четвірка» зустрічатиметься без Росії та в оновленому складі – за участю нового канцлера Німеччини Олафа Шольца. Позиції України, які представлятиме Президент Володимир Зеленський, незмінні – це мирне врегулювання та виконання рішень минулого нормандського саміту, передусім про припинення вогню на Донбасі», – зазначив він.

Водночас Перший заступник Голови Парламенту висловив сподівання на підтримку міжнародних партнерів щодо повернення України до більш інтенсивного діалогу в Тристоронній контактній групі, оскільки слід продовжувати спроби переконати Російську Федерацію виконувати взяті на себе зобов'язання.

Окрім того, за словами Олександра Корнієнка, на саміті, вочевидь, ітиметься й про енергетичну безпеку в Європі.
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топновина”

19 червня 2026 21:30
19 червня 2026 18:13
17 червня 2026 18:17
16 червня 2026 17:35
16 червня 2026 11:34
15 червня 2026 21:49
15 червня 2026 16:32
15 червня 2026 14:08
15 червня 2026 13:50
09 червня 2026 20:00