Голодомор… До останнього звуку це слово наповнене болем. Це геноцид проти квітучої нації. Це Голгофа народних страждань. У ті часи, за різними підрахунками, загинуло від 4,5 і аж до 10 мільйонів людей. Щоб вшанувати хвилиною мовчання кожного із них, знадобиться понад 8 років.

Однак ціль тоталітарного сталінського режиму під умовною назвою «смерть і забуття українців» не досягнута. Крізь роки тортур було пронесене горде «Я — Українець». Сьогодні ми можемо й маємо голосно говорити правду, яку берегли майже 90 років.

Шлях до правди вже прокладено. У 2006 році було прийнято Закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», який кваліфікував Голодомор як акт геноциду. Загалом Голодомор в Україні 1932–1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу 17 держав. Щиро вірю, що кількість держав, які солідаризуються з таким рішенням, буде зростати. Сьогодні весь цивілізований світ разом з Україною молиться за невинних жертв найжорстокішого спланованого вбивства людей. Аби ніколи (!) цього більше не повторилося.

Україна пам’ятає. Світ визнає!



Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топновина”

19 червня 2026 21:30
19 червня 2026 18:13
17 червня 2026 18:17
16 червня 2026 17:35
16 червня 2026 11:34
15 червня 2026 21:49
15 червня 2026 16:32
15 червня 2026 14:08
15 червня 2026 13:50
09 червня 2026 20:00