Україна та Словаччина мають значний потенціал для розвитку відносин за низкою напрямів, а також для активізації міжпарламентської співпраці. Про це сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі з делегацією Словацької Республіки на чолі з Прем’єр-міністром Едуардом Хегером.

«Ми дуже цінуємо відносини, які складаються зі Словацькою Республікою. Сподіваюся, що вони будуть лише поглиблюватися і на вашому напрямі, між урядами наших держав, і на рівні президентів, і звісно, парламентів», - сказав Дмитро Разумков.

Він відзначив конструктивний діалог між групами дружби Верховної Ради України та Національної Ради Словацької Республіки. «Я сподіваюся на більш тісні взаємовідносини на рівні комітетів. І мені було б особливо приємно бачити більш тісні відносини на рівні керівництва парламентів», - додав Дмитро Разумков.

Голова українського Парламенту підкреслив важливість співпраці із сусідніми державами на заході. «З урахуванням тих позицій, які займає Україна щодо інтеграції до Європейського Союзу та НАТО, ми розбудовуємо дружні відносини не лише на рівні парламентів, але й на рівні інших інституцій із західними країнами - тими сусідами, з якими маємо безпосередньо спільний кордон», - наголосив він.

Сторони також обговорили необхідність посилення економічної співпраці України та Словаччини, зокрема створення умов для залучення інвестицій.

За словами Голови Верховної Ради, економіка є одним із ключових аспектів співпраці. «Незважаючи на COVID-19, спад економіки по всьому світу, економічну кризу, я впевнений, ми повинні концентрувати увагу на залученні інвестицій і розбудові економічних відносин із безпосередніми сусідами», - зазначив він.

Окрім того, учасники зустрічі обговорили перспективи співробітництва двох держав в оборонній сфері. “Сьогодні українська армія - одна з найбільш боєздатних у Європі. Це єдина армія, яка має досвід такої повномасштабної війни на своїй території та може ділитися цим досвідом. Він дістався нам великою ціною, і ми продовжуємо її сплачувати”, - сказав Дмитро Разумков.

Своєю чергою Прем’єр-міністр Словацької Республіки Едуард Хегер запевнив у підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, а також на шляху інтеграції до Європейського Союзу. Він також вважає корисною співпрацю Словаччини та України, зокрема в енергетиці, промисловості, культурі, в питанні щодо залучення інвестицій.

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

22 вересня 2021 20:23
20 вересня 2021 19:11
20 вересня 2021 19:02
20 вересня 2021 13:51
20 вересня 2021 13:24
20 вересня 2021 12:49
20 вересня 2021 12:11
18 вересня 2021 07:25
16 вересня 2021 14:33
15 вересня 2021 18:01