Знизити напруженість вздовж державного кордону України вдалося за допомогою міжнародних партнерів, зокрема й ОБСЄ. Про це сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі з Генеральним секретарем ОБСЄ Хельгою Марією Шмід.

“Нещодавно всі спостерігали напружену ситуацію на кордонах нашої держави з боку Російської Федерації. Лише завдяки позиції України, міжнародних партнерів і міжнародних організацій, зокрема ОБСЄ, ми змогли зробити ситуацію менш напруженою ніж вона була місяць тому”, - зазначив Голова Парламенту.

За словами Дмитра Разумкова, сьогодні важливо збільшувати кількість представників Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ, оскільки станом на зараз їхня присутність недостатня. “Саме в той час, коли вони  повертаються в місця дислокації, розпочинаються обстріли. І технічними засобами неможливо замінити фактичну присутність таких моніторингових груп”, - відзначив він.

Голова Верховної Ради також зауважив, що для України важлива глобальна співпраця з ОБСЄ, особливо в контексті збільшення кількості обстрілів з початку 2021 року. “Фактично з грудня минулого року ми спостерігаємо суттєве збільшення обстрілів зі сторони так званих ЛНР і ДНР та суттєве збільшення поранених і загиблих”, - сказав Дмитро Разумков. Він додав, що це демонструє фактичне порушення тих домовленостей, які були досягнуті  в рамках нормандського та мінського форматів.

Окремо Голова Парламенту звернув увагу на порушення прав та свобод людини на тимчасово окупованих територіях Донбасу та  в Криму. “Особливо треба звернути увагу на відсутність можливості доступу Червоного Хреста до наших військовополонених, заручників, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях”, - наголосив він.

У ході зустрічі сторони також обговорили перебіг низки реформ в Україні. Дмитро Разумков відзначив, що наразі велика кількість ресурсів, зокрема і людський потенціал,  зосереджені на захисті територіальної цілісності та безпеки нашої держави. Разом з тим, за його словами,  за останні два роки  у нашій державі є досягнення, зокрема, у впровадженні  антикорупційної, земельної та інших реформ.

Своєю чергою пані Хельга Марія Шмід зазначила, що головною метою її першого візиту в Україну є ознайомлення з ситуацією на сході країни та зміцнення співпраці між ОБСЄ та Україною.

Під час свого візиту Генеральний секретар також зустрінеться з працівниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні і Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Вона також планує зустрітися з представниками міжнародних гуманітарних організацій, а також із представниками громадянського суспільства і молодіжними активістами.

Пані Шмід планує відвідати східну Україну, щоб на власні очі побачити ситуацію в постраждалих від конфлікту районах і роботу, проведену Спеціальною Моніторинговою Місією і Координатором проектів ОБСЄ в Україні на місцях, та поспілкуватися з місцевими адміністраціями. Вона також наголосила, що пропозиції висловлені під час розмови, будуть уважно розглянуті, та побажала успіхів українському народу.


 

 

 

 

 

Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

18 вересня 2021 07:25
16 вересня 2021 14:33
15 вересня 2021 18:01
15 вересня 2021 12:30
15 вересня 2021 11:27
14 вересня 2021 06:28
14 вересня 2021 06:15
11 вересня 2021 13:35
11 вересня 2021 13:22
11 вересня 2021 13:09