Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук разом із народними депутатами України зареєстрував законопроєкт «Про дерадянізацію законодавства України». Проєктом закону пропонується скасувати дію деяких нормативно-правових актів радянського періоду, які «засмічують» вітчизняне законодавче поле.

«Ми пропонуємо визнати такими, що не застосовуються на території України, майже 1500 законодавчих актів органів державної влади й управління Союзу РСР, Української РСР (Української СРР)», — розповів Руслан Стефанчук.

За його словами, підготовка законопроєкту тривала майже рік. За цей час було проаналізовано приблизно 15 000 нормативно-правових актів Союзу РСР і 7 000 актів Української РСР (Української СРР) на предмет виявлення тих, потреба в яких уже давно відпала.

«Так, абсурдним є те, що, наприклад, на 30-му році незалежності України в нас існує Житловий Кодекс УРСР (1983 року), згідно з яким ми досі втілюємо в життя ленінські ідеї побудови комуністичного суспільства. А в Кодексі законів про працю (1971 року) ми декларуємо, що працівники, які звільнені у зв’язку з обранням їх на виборні посади в комсомольських (!) організаціях, можуть мати пільги при поновленні... Чи знали ви, що станом на сьогодні немає жодних актів, якими б скасовувалася чи бодай якимось іншим чином була припинена дія чотирьох Конституцій, що діяли в радянські часи на території України? Як це не дивно, але актів, якими б вони були однозначно скасовані, ми не віднайшли», — наголосив Перший віцеспікер Парламенту України.

Проте, за словами Руслана Стефанчука, важливі для України державотворчі акти, попри їх «радянське» походження, мусять залишитися і слугувати на благо українського народу.

«Це й Акт проголошення незалежності України (1991 року), і Декларація про державний суверенітет України (1990 року), і ратифікація Статуту ООН (1945 року), й акти про передачу Кримської області до складу України (1954 року), і закони, що регулюють права репресованих, переселенців, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС; осіб, нагороджених орденами та медалями, — й багато інших залишатимуться частиною законодавства України. Ми не пішли шляхом тотального скасування всіх актів «радянського періоду». Ми «вручну» селекційно перебрали весь масив «радянського законодавства» та запропонували прибрати тільки законодавчий непотріб, яким так щедро захаращене українське законодавство», — підкреслив політик.

Як зазначив Руслан Стефанчук, «ініційований законопроєкт є першим на шляху до систематизації та подальшої дерадянізації законодавства незалежної України». Він звернувся до народних депутатів України підтримати цю ініціативу та зазначив, що, на жаль, за 30 (!) років ні Верховна Рада України, ні Уряд не спромоглися реалізувати функцію законодавчого «антивірусу» і провести процедуру відрадянщення українського законодавства.

«Як ви знаєте, я сповідую підхід, за яким робота парламентарів — це не регулярна участь в етерах, епатажних шоу біля трибуни та публікація тисячі постів, де щоденно обговорюються проблеми, до вирішення яких не докладаються жодні зусилля. Парламентаризм — це щоденна, виснажлива та звитяжна праця, спрямована на підвищення якості законодавства», —  закцентував увагу Руслан Стефанчук.

Крім того, Перший віцеспікер Парламенту України закликав Кабінет Міністрів України впродовж наступних 3 років долучитися до процесу відрадянщення та систематизації українського законодавства, провести довгоочікувану інкорпорацію.

«За результатами нашого опрацювання, ми вже готові передати Кабінету Міністрів України понад 5000 актів Союзу РСР та Української РСР, що можна, в межах компетенції Кабінету Міністрів України, незабаром визнати такими, що не застосовуються на території України», — наголосив Руслан Стефанчук і додав: «Україні потрібне якісне законодавство!».
Повернутись до публікацій

Версія для друку

Ще за розділом

“Топ-новина”

18 жовтня 2021 16:40
18 жовтня 2021 16:12
18 жовтня 2021 14:09
18 жовтня 2021 14:06
18 жовтня 2021 14:03
14 жовтня 2021 12:31
14 жовтня 2021 08:00
13 жовтня 2021 17:54
13 жовтня 2021 16:33
13 жовтня 2021 14:21