Новини

14 грудня 2019, 10:31

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков вшанував пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

докладніше
14 грудня 2019, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня вшанування ліквідаторів

докладніше
13 грудня 2019, 17:44

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону «Про запобігання корупції»

докладніше
13 грудня 2019, 15:30

Завершилося навчання працівників першого року роботи в Апараті Верховної Ради України

докладніше
13 грудня 2019, 15:10

У Верховній Раді відбулася презентація книги «Лібертаріанська перспектива. Від посткомунізму до вільного суспільства»

докладніше
13 грудня 2019, 15:07

Ми вдячні ООН за підтримку процесів, які принесуть мир в Україну, - Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 13:07

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку проектів законів про ратифікацію міжнародних угод

докладніше
13 грудня 2019, 12:35

Україна та Грузія мають активізувати міжнародні інструменти співпраці, – Дмитро Разумков

докладніше
13 грудня 2019, 11:33

Чорнобильська асоціація народних депутатів України провела круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

докладніше
13 грудня 2019, 11:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
13 грудня 2019, 10:12

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою

докладніше
12 грудня 2019, 18:40

Комітет з питань економічного розвитку провів комітетські слухання на тему: «Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року»

докладніше
12 грудня 2019, 18:32

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
12 грудня 2019, 18:20

Прийнято за основу проект Закону "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
12 листопада 2019, 11:55

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Вячеслав Штучний: Cпівпраця з Європейським Парламентом в рамках діалогів Жана Моне сприятиме підвищенню ефективності Верховної Ради

 

Керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний у понеділок, 11 листопада провів зустріч з Головою відділу медіації та діалогу Директорату з питань підтримки демократії Генерального директорату зовнішньої політики Секретаріату Європейського Парламенту Джераром Квілєм.

Ключовою темою розмови було питання щодо поглиблення співпраці в рамках «Меморандуму про взаєморозуміння між Верховною Радою України та Європейським Парламентом про спільні рамки для парламентської підтримки і підвищення інституційної спроможності».

Учасники зустрічі обговорили подальші кроки у продовженні спільної роботи над підвищенням ефективності Верховної Ради України у форматі діалогів Жана Моне – європейського інструменту реформування Українського Парламенту.

Керівник Апарату Верховної Ради України наголосив на ефективності попередніх шести раундів переговорів у форматі Діалогів Жана Моне та висловив сподівання, що подальша співпраця в рамках цих переговорів сприятиме оптимізації функціонування Українського Парламенту. Вячеслав Штучний також відзначив значну роль Президента Європейського Парламенту пана Давида Сассолі у процесі поновлення Діалогів Жана Моне, підписанні нового Меморандуму та можливого проведення першої зустрічі наприкінці листопада 2019 року.

«Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію для України залишається незмінним, - підкреслив Керівник Апарату України. - Ми високо цінуємо підтримку Європейського Парламенту та налаштовані на поглиблення нашої двосторонньої співпраці».

Вячеслав Штучний також акцентував увагу на тому, що Апарат Верховної Ради України грає ключову роль у забезпеченні ефективної роботи Українського Парламенту, тому серйозно налаштований на внутрішню реформу, незважаючи на серйозні безпекові виклики, пов’язані з агресією на Сході України. «Співпраця з Європейським Парламентом є надзвичайно важливою для нашої держави, і я сподіваюся, що вона триватиме і надалі заради розбудови інституційної спроможності Верховної Ради України», - наголосив Керівник Апарату Верховної Ради України.

У зустрічі також взяли участь Натія Джикія, заступник директора Національного демократичного інституту (НДІ) в Україні та Ярина Одинак, координатор Парламентської програми НДІ в Україні.


 

Довідково: 3 липня 2015 р. Президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцем та Головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом був підписаний Меморандум про взаєморозуміння про спільні рамки парламентської підтримки та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України (на 18 місяців, продовжено через листування Президента ЄП Антоніо Таяні та Голови ВР України Андрія Парубія до липня 2019 р.). Наразі дія Меморандуму закінчилась.

З вересня 2015 р. по лютий 2016 р. тривала Місія Європейського Парламенту з оцінки потреб під головуванням Пета Кокса, Президента Європейського Парламенту (2002-2004). 29 лютого 2016 року в Брюсселі було представлено документ «Доповідь та Дорожня карта щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України». Дорожня карта містить 52 рекомендації щодо підвищення інституційної спроможності Українського парламенту. Надані рекомендації визнано основою для внутрішньої реформи Постановою ВР України від 17 березня 2016 р. №1035-VIII «Про заходи з реалізації рекомендацій щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності ВР України». На сьогоднішній день відбулося вже 6 Діалогів Жана Моне. Під час зустрічей розглядалися окремі рекомендації, що містяться в «Доповіді та Дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України», а саме: рекомендація 2: «Обговорення Білої книги»; рекомендація 11 «Організація роботи Погоджувальної ради»; рекомендація 14: «Щорічні звіти міністерств»; рекомендація 18: «Принцип «д’Ондта» для комітетів» (забезпечення пропорційного представництва народних депутатів у парламентських комітетах); рекомендація 44 «Врегулювання статусу парламентської опозиції» та інші.