Новини

21 серпня 2019, 15:01

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій здійснює візит до Литовської Республіки

докладніше
21 серпня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 серпня

докладніше
20 серпня 2019, 15:55

У Комітеті з питань науки і освіти обговорено пріоритетні питання розвитку законодавчої бази сфери освіти, науки, інновацій, інтелектуальної власності, авторського права

докладніше
20 серпня 2019, 09:39

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 серпня

докладніше
19 серпня 2019, 15:51

З ініціативи голови Комітету у закордонних справах Г.Гопко відбулася прес-конференція на тему: «Пріоритети зовнішньополітичної діяльності для Парламенту ІХ скликання»

докладніше
16 серпня 2019, 15:37

Програма РАДА провела для новообраних народних депутатів тренінг, присвячений Регламенту Верховної Ради України

докладніше
15 серпня 2019, 19:40

Підготовча депутатська група вивчила пропозиції, напрацьовані підгрупами з організації роботи Верховної Ради IX скликання (відео)

докладніше
15 серпня 2019, 10:00

Проводиться акредитація до Верховної Ради України IX скликання

докладніше
14 серпня 2019, 18:54

І. Геращенко та А. Герасимов висловились проти ліквідації Комітету у справах ветеранів та створення Комітету з прав людини та реінтеграції окупованих територій

докладніше
14 серпня 2019, 12:40

У Верховній Раді відбулося чергове засідання Підготовчої депутатської групи (відео)

докладніше
13 серпня 2019, 16:00

Комітет з питань культури і духовності у Верховній Раді VIII скликання було визначено головним з опрацювання 322 проектів законів та постанов

докладніше
12 серпня 2019, 16:00

Комітет у закордонних справах у Верховній Раді VIII скликання проводив роботу з оновлення й вдосконалення законодавчої бази зовнішньополітичної діяльності України, включаючи парламентську експертизу та підготовку до ратифікації міжнародних договорів

докладніше
09 серпня 2019, 18:00

29 серпня відбудеться урочисте засідання Верховної Ради України IX скликання (відео)

докладніше
09 серпня 2019, 17:55

Перший заступник голови Верховної Ради, представник ПП «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко взяла участь роботі засідання депутатської групи з підготовки до роботи Верховної Ради ІХ-го скликання

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 травня 2019, 15:06

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Ми розраховуємо на спільну зі шведською делегацією позицію в ПАРЄ: делегація Росії може повернутися тільки за умови виконання резолюцій Асамблеї»

23 травня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зустрілась із делегацією депутатів Шведського Риксдагу на чолі із Третім віце-спікером Парламенту Королівства Швеція, членом Комітету у закордонних справах Керстін Лундгрен. 

Ірина Геращенко подякувала за підтримку  України в просуванні  реформ,  за позицію шведських делегацій у ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, Європарламенті у питанні протидії агресії РФ  та відновлення суверенітету України. 

Перший віце-спікер наголосила на викликах  червневої сесії  ПАРЄ, зокрема, на українській позиції щодо повернення  делегації РФ. «Це  можливо тільки за умов виконання нею резолюцій Асамблеї», - підкреслила І.Геращенко. 

Особливу увагу було приділено темі заручників і військовополонених. 

«25 травня у Гамбурзі, Міжнародний трибунал з морського права оголосить рішення щодо наших військових кораблів та військовополонених. Ми розраховуємо на позитивне  рішення на користь України, адже Росія грубо порушила міжнародне право 25 листопада минулого року в районі Керченської протоки. Й якщо президент РФ Путін хоче зберегти обличчя, він має негайно у ці дні звільнити моряків - до судового рішення і без всяких передумов», -  заявила  І. Геращенко.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили стан впровадження антикорупційної та медичної реформ, модернізацію армії і сфери безпеки і оборони, децентралізацію. 

Коментуючи результати позачергового засідання Парламенту 22 травня ц.р., Ірина Геращенко зауважила, що запропоновані Президентом законодавчі ініціативи не передбачали основних позицій, на яких наполягали більшість фракцій та громадянське суспільство.

«Ми виступаємо за запровадження відкритих виборчих списків та гендерних квот до виборчого законодавства на рівні не менше 30%», - підкреслила І. Геращенко.

Ірина Геращенко також висловила сподівання, що Парламент внесе цю квотну зміну до законодавства, а політичні партії, перед виборами, публічно візьмуть на себе зобов’язання дотримуватись згаданого рівня квот для однієї статі. 

Перший віце-спікер відзначила, що президентські вибори в Україні цього року відбулись за демократичними стандартами, повністю відповідали стандартам ОБСЄ, за рекордної кількості міжнародних спостерігачів. Й наголосила, що нова влада має дотримуватися цієї високої планки у проведенні демократичних виборів. Вона наголосила на неконституційності указу президента про розпуск Верховної Ради і закликала європейських партнерів, попри пору відпусток, надіслати широке представництво міжнародних спостерігачів на ініційовані новообраним президентом вибори 21 липня. 

Під час зустрічі представники делегації депутатів Шведського Риксдагу цікавились питанням щодо продовження переговорів з мирного врегулювання ситуації на Донбасі та актуальними питаннями гуманітарної підгрупи ТКГ. 

 

 «Ми готові негайно передати всю необхідну інформацію експертам, які в новій команді Президента працюватимуть в Мінських групах та займатимуться питанням звільнення заручників, аби наблизити свободу наших громадян. Поки що такої зустрічі не було», - підкреслила. І.Геращенко.

Своєю чергою, Третій віце-спікер Парламенту Королівства Швеція, член Комітету у закордонних справах Керстін Лундгрен повідомила, що Швеція підтримує  суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах. К. Лундгрен також зазначила, що шведський парламент, зацікавлений у всебічному розвиткові міжпарламентської співпраці з Верховною Радою України та двосторонніх відносин з Україною.