Новини

26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше
26 травня 2020, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 травня

докладніше
25 травня 2020, 19:10

Апарат Верховної Ради України отримав результати функціонального аналізу

докладніше
25 травня 2020, 15:40

Сподіваємося на розширення співпраці між парламентами України та Швеції, - Дмитро Разумков

докладніше
25 травня 2020, 14:39

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти за основу законопроект щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності

докладніше
25 травня 2020, 13:19

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
25 травня 2020, 11:54

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
25 травня 2020, 10:09

У Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг розглянули питання розробки законодавчої бази для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні

докладніше
23 травня 2020, 21:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв'язку зі смертю народного депутата України Валерія Давиденка

докладніше
22 травня 2020, 19:00

Стартувало публічне обговорення законопроекту щодо вдосконалення сфери адмінпослуг

докладніше
22 травня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 18-22 травня

докладніше
22 травня 2020, 15:09

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, депутата місцевої ради

докладніше
22 травня 2020, 14:47

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Анатолія Матвієнка

докладніше
22 травня 2020, 14:39

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки погодив пропозиції Міністерства оборони до Програми діяльності Кабінету Міністрів України із зауваженнями

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
23 травня 2019, 15:06

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Ми розраховуємо на спільну зі шведською делегацією позицію в ПАРЄ: делегація Росії може повернутися тільки за умови виконання резолюцій Асамблеї»

23 травня Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зустрілась із делегацією депутатів Шведського Риксдагу на чолі із Третім віце-спікером Парламенту Королівства Швеція, членом Комітету у закордонних справах Керстін Лундгрен. 

Ірина Геращенко подякувала за підтримку  України в просуванні  реформ,  за позицію шведських делегацій у ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, Європарламенті у питанні протидії агресії РФ  та відновлення суверенітету України. 

Перший віце-спікер наголосила на викликах  червневої сесії  ПАРЄ, зокрема, на українській позиції щодо повернення  делегації РФ. «Це  можливо тільки за умов виконання нею резолюцій Асамблеї», - підкреслила І.Геращенко. 

Особливу увагу було приділено темі заручників і військовополонених. 

«25 травня у Гамбурзі, Міжнародний трибунал з морського права оголосить рішення щодо наших військових кораблів та військовополонених. Ми розраховуємо на позитивне  рішення на користь України, адже Росія грубо порушила міжнародне право 25 листопада минулого року в районі Керченської протоки. Й якщо президент РФ Путін хоче зберегти обличчя, він має негайно у ці дні звільнити моряків - до судового рішення і без всяких передумов», -  заявила  І. Геращенко.

Під час зустрічі співрозмовники обговорили стан впровадження антикорупційної та медичної реформ, модернізацію армії і сфери безпеки і оборони, децентралізацію. 

Коментуючи результати позачергового засідання Парламенту 22 травня ц.р., Ірина Геращенко зауважила, що запропоновані Президентом законодавчі ініціативи не передбачали основних позицій, на яких наполягали більшість фракцій та громадянське суспільство.

«Ми виступаємо за запровадження відкритих виборчих списків та гендерних квот до виборчого законодавства на рівні не менше 30%», - підкреслила І. Геращенко.

Ірина Геращенко також висловила сподівання, що Парламент внесе цю квотну зміну до законодавства, а політичні партії, перед виборами, публічно візьмуть на себе зобов’язання дотримуватись згаданого рівня квот для однієї статі. 

Перший віце-спікер відзначила, що президентські вибори в Україні цього року відбулись за демократичними стандартами, повністю відповідали стандартам ОБСЄ, за рекордної кількості міжнародних спостерігачів. Й наголосила, що нова влада має дотримуватися цієї високої планки у проведенні демократичних виборів. Вона наголосила на неконституційності указу президента про розпуск Верховної Ради і закликала європейських партнерів, попри пору відпусток, надіслати широке представництво міжнародних спостерігачів на ініційовані новообраним президентом вибори 21 липня. 

Під час зустрічі представники делегації депутатів Шведського Риксдагу цікавились питанням щодо продовження переговорів з мирного врегулювання ситуації на Донбасі та актуальними питаннями гуманітарної підгрупи ТКГ. 

 

 «Ми готові негайно передати всю необхідну інформацію експертам, які в новій команді Президента працюватимуть в Мінських групах та займатимуться питанням звільнення заручників, аби наблизити свободу наших громадян. Поки що такої зустрічі не було», - підкреслила. І.Геращенко.

Своєю чергою, Третій віце-спікер Парламенту Королівства Швеція, член Комітету у закордонних справах Керстін Лундгрен повідомила, що Швеція підтримує  суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах. К. Лундгрен також зазначила, що шведський парламент, зацікавлений у всебічному розвиткові міжпарламентської співпраці з Верховною Радою України та двосторонніх відносин з Україною.